Přejít na obsah

Krajská zdravotní zrušila soutěž na dodávku dvou přístrojů

zpět
25.5.2011
dokumenty, dotazník, jednání
zvětšitdokumenty, dotazník, jednáníZdroj: www.canpackromania.ro

dokumenty, dotazník, jednání | Zdroj: www.canpackromania.ro

 

Krajská zdravotní, pod kterou spadá pět nemocnic patřících Ústeckému kraji, zrušila výběrové řízení na dodávku CT přístroje a digitálního mamografu pro chomutovskou nemocnici.

Mluvčí společnosti Jiří Vondra informoval o tom, že v jednom případě byli vyloučeni všichni uchazeči, v druhém dva ze tří. Krajská zdravotní kvůli minulým nákupům přístrojů čelí kritice, dostala za ně i pokutu.

Uchazeči o zakázku údajně nesplnili všechny požadavky. Vondra řekl, že se nemocnice nyní rozhodla postupovat podle vládou a ministerstvem zdravotnictví prosazovaných protikorupčních opatření. Podle nich prý veřejná zakázka, ve které zůstane k posouzení jen jedna nabídka, má být zrušena. Vedení nemocnice nyní připraví zakázku novou.

Krajská zdravotní dostala letos od antimonopolního úřadu dvě pokuty v souhrnné výši 900.000 korun. Chybovala prý v tendru s hodnotou 420 milionů korun na doplnění zdravotnického zařízení a přístrojů a v zakázce na šicí materiály o předpokládaném objemu 50 milionů korun.

Kvůli údajnému plýtvání při nákupech zdravotnické techniky podalo už loni v prosinci trestní oznámení ministerstvo financí. Krajská zdravotní s verdiktem nesouhlasí a podala proti němu rozklad.


Komentovat článek: Krajská zdravotní zrušila soutěž na dodávku…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné