Krajskou nemocnici vede Jiří Veselka, letos je to už třetí ředitel

křeslo, výpověď

Vlastníkem instituce je Liberecký kraj, část akcií drží město Liberec. Podnik s obratem přes 2,5 miliardy korun zaměstnává více než 2200 lidí.

Krajská nemocnice v Liberci má letos už třetího ředitele, ode dneška stojí v jejím čele Jiří Veselka. Dosud vede Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou. Po jednání představenstva o tom novináře informoval právě Veselka, kterého představenstvo zároveň zvolilo svým novým předsedou.

V čele nemocnice Veselka střídá neurologa Zdeňka Konráda, který dnes ze zdravotních důvodů rezignoval jak na místo generálního ředitele, tak na post předsedy představenstva. Konrád, který vedl zdravotnické zařízení teprve od března, tehdy vystřídal Luďka Nečesaného.

Ten spolu s celým vedením nemocnice v únoru rezignoval. Spolu s Konrádem dnes rezignovala také členka představenstva Aniko Špičková, která odchází i z postů technické ředitelky nemocnice a jednatelky společnosti NELI servis.

Dvaapadesátiletý Veselka je předsedou Unie pro sport a zdraví, která je součástí liberecké městské koalice. Než vstoupil do komunální politiky pracoval právě v liberecké nemocnici jako technický náměstek ředitele. Od roku 2000 byl náměstkem primátora Jiřího Kittnera (ODS), v květnu 2007 pak nastoupil do čela dopravního podniku. „V nemocnici jsem pracoval deset let a byla to pro mě nejlepší pracovní léta, která jsem zažil,“ poznamenal.

Veselka chce v průběhu září vytvořit nový tým lidí, který nemocnici povede. Na postu ekonomického ředitele by rád viděl bývalého libereckého primátora Jiřího Kittnera (ODS), který je zkušeným ekonomem.

„Musím to ale projednat v představenstvu,“ poznamenal. Veselka teď zůstane nějakou dobu na dvou židlích. „Musím převzít agendu od doktora Konráda a zároveň ukončit působení v dopravním podniku, tam je ale naštěstí kvalitní tým lidí, takže je komu to předat,“ dodal Veselka. Řízením dopravního podniku bude podle něj zřejmě pověřen dopravní ředitel Luboš Wejnar.

Změny ve vedení nemocnice nejsou první, které se v posledních měsících udály. Po březnové kompletní výměně vedení přišlo 1. června zdravotnické zařízení o ekonomickou ředitelku, když byla po třech měsících ve funkci odvolána Danka Kaššovicová. „Důvodem byla vzájemná neshoda na pojetí ekonomického vedení nemocnice,“ řekl tehdy k důvodům odvolání Konrád.

Po měsíci pověřil řízením ekonomického úseku Igora Mandíka, který do té doby působil jako poradce. Na obsazení postu ekonomického ředitele pak nemocnice vyhlásila výběrové řízení, před týdnem ho ale zrušila. Liberecká nemocnice je akciovou společností, kde je majoritním vlastníkem Liberecký kraj a 17,53 procenta akcií drží město Liberec.

Podnik s obratem přes 2,5 miliardy korun zaměstnává přes 2200 lidí. Loňské hospodaření skončilo bezmála 25milionovým ziskem, letos je ale zatím nemocnice ztrátová. Jedním z důvodů je pokles výkonů, které se snížily zejména v prvním čtvrtletí zřejmě v souvislosti s kampaní lékařských odborů Děkujeme odcházíme.

Podle ředitele VZP v Libereckém kraji Jiřího Benedikta proto pojišťovna snížila nemocnici zálohy. „Díky úsporným opatřením se ale ztrátu podařilo snížit na 11 milionů na konci července a předpokládáme, že na konci roku bude hospodaření vyrovnané,“ řekl Mandík.

Krajskou nemocnici vede Jiří Veselka, letos je to už třetí ředitel
Ohodnoťte tento článek!