Přejít na obsah

Královéhradecká záchranka má nové operační středisko za 40 mil.Kč

zpět
7.9.2015
sanitka, záchranka, záchranná služba
zvětšitsanitka, záchranka, záchranná služba
Autor: Miroslav Chaloupka

sanitka, záchranka, záchranná služba | Autor: Miroslav Chaloupka

 

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje v Hradci Králové spustila nové operační středisko. Vybudovala jej nákladem téměř 40 milionů korun na základně krajských hasičů v ulici Na Bláhovce v hradecké čtvrti Plačice.

V areálu, který je poblíž dálnice D11, již působí i jedna z výjezdových základen zdravotnických záchranářů. Na pořízení střediska získal kraj dotaci z fondů EU. ČTK to řekl mluvčí záchranářů Ivo Novák.

Středisko disponuje moderními technologiemi komunikace a řízení, které by měly pomoci dál zrychlit a zlepšit práci záchranářů. „Usnadní navigaci sanitek a komunikaci nejen mezi dispečinkem a zasahujícími posádkami, ale také mezi záchrannou službou, ostatními složkami IZS a zdravotnickými zařízeními,“ uvedl Novák.

Dosud měli záchranáři operační středisko v objektu nedaleko hradecké fakultní nemocnice. „Vzniklo v roce 2004 jako první svého druhu v ČR, ale je již překonané a technologicky ani stavebně nevyhovuje,“ uvedl Novák. V objektu dál zůstává výjezdová základna.

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje má 15 výjezdových základen ve 13 městech hradeckého kraje, na pomoc pacientům je připraveno vyjet na 30 posádek. V plánech záchranářů je vybudování výjezdového stanoviště v Temném Dole na Trutnovsku. Základna by měla zlepšit dostupnost zdravotnické péče v horských střediscích Krkonoš.


Komentovat článek: Královéhradecká záchranka má nové operační…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné