Přejít na obsah

Krásný ztráty s prof. Vorlíčkem

zpět
6.6.2007

Česká televize odvysílala pořad Krásný ztráty, jehož hostem byl předseda České onkologické společnosti a přednosta interní hematologické kliniky Fakultní nemocnice v Brně profesor Jiří Vorlíček. Odkaz na on-line pořad najdete uvnitř článku...

Česká televize odvysílala pořad Krásný ztráty, jehož hostem byl předseda České onkologické společnosti a přednosta interní hematologické kliniky Fakultní nemocnice v Brně profesor Jiří Vorlíček.

Pokud jste pořad neviděli, můžete jej shlédnout v on-line vysílání České televize ZDE.

Jan Švejnar vystudoval na prestižních amerických univerzitách, ačkoliv v Československu, odkud v roce 1970 s rodiči emigroval, nestihl odmaturovat. Profesor michiganské univerzity a zřejmě nejznámější český ekonom je mj. spojován s počátky ekonomické transformace u nás, i když jeho návrhy se od české reality dost lišily.

V pořadu Krásný ztráty se sejde s předsedou České onkologické společnosti a přednostou interní hematologické kliniky Fakultní nemocnice v Brně Jiřím Vorlíčkem. Profesor Vorlíček se těší nejen respektu odborné veřejnosti, ale úctě i vděku mnoha pacientů, a to přesto, že vytrvale razí u nás zatím nepříliš zavedený názor, že pacient má být o své diagnóze i léčbě co nejdůkladněji informován.

Oba prestižní hosté Michala Prokopa jsou nejen špičkovými odborníky ve svých profesích, ale také velkými bojovníky. Jejich setkání bude tedy nejen zábavné, ale i poučné.

ČT


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČT

Komentovat článek: Krásný ztráty s prof. Vorlíčkem

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Krásný ztráty s prof. Vorlíčkem

Komentáře

další 2 komentáře
realista Re:dodatek  | 7. 06. 2007 18:53

s profesorem vorlickem jsem opakovane mluvil. rozhodne neni levicove orientovany, reformy typu vetsi spoluucast pacienta jsou mu blizke. takze je rozhodne vic pro model reformy v pojeti julinka, nez ty hruzne rathovy pokusy. ostatne tak vyznel i ten tv porad. ukazka, ze kazdy to vnima, jak sam chce..

ola dodatek  | 6. 06. 2007 13:25

taky jsem shlédla Krásné ztráty, prof. Vorlíček trefil hřebíček po hlavě -o tom socializmu ve zdravotnictví, jen škoda, že přímo nejmenoval, kdo za ten socializmus ve zdravotnictví může. Že by současný pan prezident? A když se mu podařil vytvořit kříženec liberálně-tržního systému s nejlepšími prvky bezplatného socialistického zdravotnictví - to nemělo ujít pozornosti ekonomického grémia ve Stockholmu a ta Nobelova cena za aplikovanou ekonomii by ho určitě potěšila.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné