Kreditní body a dvě registrace

Titulní obrázek

„Pracuji ve zdravotnictví více než 30 let, mám dvě registrace – všeobecná sestra + zdravotní laborant). V současnosti jako laborant nepracuji. Kolik musím mít bodů podle kreditního systému? 40 nebo 80?“ ptá se čtenářka Zdraví.Euro.cz v právní poradně. Odkaz na další otázky a odpovědi ohledně registrace nelékařských povolání najdete v článku…

Právní poradna Zdraví.Euro.cz

Pracuji ve zdravotnictví více než 30 let, mám dvě registrace (všeobecná sestra + zdravotní laborant). V současnosti jako laborant nepracuji. Kolik musím mít bodů podle kreditního systému? (40 nebo 80)?

Odpovídá PhDr. Michaela Hofštetrová Knotková, náměstkyně úseku regulace nelékařských povolání a výzkumu

K prodloužení platnosti osvědčení musíte ke každé registraci doložit min. 1 rok výkonu příslušného povolání a 40 kreditů celoživotního vzdělávání pro každý obor, celkem tedy 80 kreditů.

Pokud se zúčastníte vzdělávací akce, která má souhlasné stanovisko víceoborové profesní organizace a je určena pro všeobecné sestry i zdravotní laboranty, budou Vám náležet kredity pro obě zdravotnická povolání. Dále máte možnost požádat o složení zkoušky, kterou se ověřuje způsobilost k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu a která může nahradit kredity i praxi.

Další otázky a odpovědi ohledně registrace nelékařských povolání čtěte v ZDE

Kreditní body a dvě registrace
Ohodnoťte tento článek!