Přejít na obsah

Kreditní body a dvě registrace

zpět
7.3.2008

"Pracuji ve zdravotnictví více než 30 let, mám dvě registrace - všeobecná sestra + zdravotní laborant). V současnosti jako laborant nepracuji. Kolik musím mít bodů podle kreditního systému? 40 nebo 80?" ptá se čtenářka Zdraví.Euro.cz v právní poradně. Odkaz na další otázky a odpovědi ohledně registrace nelékařských povolání najdete v článku...

Právní poradna Zdraví.Euro.cz

Pracuji ve zdravotnictví více než 30 let, mám dvě registrace (všeobecná sestra + zdravotní laborant). V současnosti jako laborant nepracuji. Kolik musím mít bodů podle kreditního systému? (40 nebo 80)?

Odpovídá PhDr. Michaela Hofštetrová Knotková, náměstkyně úseku regulace nelékařských povolání a výzkumu

K prodloužení platnosti osvědčení musíte ke každé registraci doložit min. 1 rok výkonu příslušného povolání a 40 kreditů celoživotního vzdělávání pro každý obor, celkem tedy 80 kreditů.

Pokud se zúčastníte vzdělávací akce, která má souhlasné stanovisko víceoborové profesní organizace a je určena pro všeobecné sestry i zdravotní laboranty, budou Vám náležet kredity pro obě zdravotnická povolání. Dále máte možnost požádat o složení zkoušky, kterou se ověřuje způsobilost k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu a která může nahradit kredity i praxi.

Další otázky a odpovědi ohledně registrace nelékařských povolání čtěte v ZDE


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Kreditní body a dvě registrace

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Kreditní body a dvě registrace

Komentáře

dalších 6 komentářů
také sestra Re:parazituji na Vas  | 8. 03. 2008 11:53

Jo, to je přesně to, co mi vadí. A určitě nejen mně.

pozor, je to jen byz parazituji na Vas  | 8. 03. 2008 10:39

ti, co poradaji skoleni, za to berou penize - to by bylo O.K. pokud je skoleni kvalitni. Ale ve slusnych zemich se na to poskytuje studijni volno a poplatky lze odecist z dani. CR neni slusna zeme a tak at to plati zamestnavatel a je to zahrnuto v pracovni dobe anebo at jde hledat sestry do Afriky.

také sestra Re:Re:Nevím k čemu by mě body byly v důchodě.  | 8. 03. 2008 08:38

Proč NCONZO? Tam jim je to snad jedno, oni sice pořádají semináře a školení, ale rozhodně nejsou jediní. Osobně nejsem proti vzdělávání, pravdu má pan kolega, že bylo vždy, i když ne v takové míře. Vadí mi jiné věci a to: 1) zaměstnavatel je prý údajně nucen zaměstnávat pracovníky s registrací ( pak je klidně přeředí na jiná, hůře placená místa, ale registrace být musí), ale nic ho nemotivuje k tomu, aby se o nějaké vzdělávání staral- nějaké volno, nějaké finanční příspěvky? Ha ha ha , všechno ve svém volnu a za svoje 2)Dozvím se spoustu zajímavých a užitečných věcí, ale nesmím je v práci použít, neboť na zavádění novinek máme jiné lidi. ba co víc, nesmím je seznámit kolegyně s něčím takovým novým, protože to se nedělá.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné