Kreml nehodlá vydat zprávu o Putinově zdravotním stavu

Ruský prezident Vladimir Putin nehodlá po vzoru svého amerického protějšku podstoupit kontrolu svého zdravotního stavu. Novinářům to dnes v Moskvě řekl kremelský mluvčí Dmitrij Peskov.

Trump v úterý prošel zdravotní kontrolou, která podle lékařů potvrdila jeho „vynikající“ zdraví. Prezident Putin je podle Peskova absolutně zdráv a „mnohé by předehnal“. Je ve skvělé formě, ale oficiální zprávu o jeho zdraví Kreml vydat nehodlá. Povinnou kontrolu mu zákon neukládá, poznamenal mluvčí.

Zdravotní prohlídku prezidenta nenařizují ani americké zákony. V USA se nicméně stala tradicí a prezidenti po prohlídkách zveřejňují lékařské zprávy s konstatováním, že jsou pro výkon funkce způsobilí. Trump podle Bílého domu dokonce dobrovolně podstoupil i kognitivní test, který by odhalil například Alzheimerovu chorobu nebo jiný podobný problém.

Putinovi bude letos šestašedesát, je o šest let mladší než Trump. Kremelský šéf pečlivě dbá o svou pověst aktivního sportovce a příležitostného dobrodruha, který se nevyhýbá nebezpečným situacím a každoročně tráví část dovolené v mrazivé Sibiři.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!