Přejít na obsah

Krize v Hradišti pokračuje

zpět
15.4.2011
šachy
zvětšitšachyZdroj: www.northboroughschool.co.uk

šachy | Zdroj: www.northboroughschool.co.uk

 

Dozorčí rada Uherskohradišťské nemocnice upozorní valnou hromadu na to, že v případě setrvání ředitele zařízení Antonína Karáska ve funkci hrozí odchod desítek lékařů, včetně primářů.

ČTK a České televizi to po jednání dozorčí rady řekl její předseda Ladislav Kryštof. Valná hromada, tedy krajští radní, budou o situaci v nemocnici jednat v pondělí.

Dozorčí rada se problémem začala zabývat, poté co část lékařů iniciovala vznik veřejného prohlášení za Karáskovo odvolání. V opačném případě prý podají výpovědi. Pod prohlášení se nakonec podepsalo zhruba 100 lékařů, včetně 14 primářů.

O dnešním verdiktu se členové rady radili tři hodiny, vyslechli jak ředitele Karáska, tak tři z lékařů nemocnice. Karáskovi přitom po jednání před třemi týdny uložili, aby předložil smírčí kroky. „Z pohledu primářů nedošlo k žádným změnám. Představenstvem jsme byli seznámeni, že na jednání valné hromady připravili návrh opatření, která by měla být. Výsledkem má být zklidnění situace a stabilizace lékařů,“ uvedl Kryštof.

Uherskohradišťská nemocnice je jedinou ze čtyř krajských nemocnic, která vykazuje kladný hospodářský výsledek. Nicméně personálně je velmi nestabilní. Zřejmě nejvíce se situace vyhrotila při odborářské akci Děkujeme, odcházíme. Karásek zprvu odmítal lékaře, kteří podali výpověď, vzít zpět. Nakonec tak učil, ale doktoři přišli o příspěvky na penzijní připojištění. Nemocnice byla jediná v Česku, která nechtěla akceptovat stažení výpovědí.

Podle lékařů se ale situace ani tak neuklidnila, naopak se ještě více vyhrotila. Podle nich Karásek provádí kroky, které oni vnímají jako osobní mstu nejen lékařům, kteří podali výpovědi, ale i primářům oddělení, kde výpovědí bylo nejvíce. Karásek se k situaci odmítl vyjádřit.

Podle Kryštofa setrvání Karáska ve funkci předsedy představenstva a ředitele nemocnice znamená pro nemocnici „jednoznačné nebezpečí, že spousta lékařů odejde“.

K okamžitému řešení situace v Uherskohradišťské nemocnici před třemi týdny vyzvali valnou hromadu i zástupci Starostů a nezávislých a komunistů.


Komentovat článek: Krize v Hradišti pokračuje

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné