Přejít na obsah

Krize v kladenské nemocnici skončí, doktory prý už mají

zpět
17.4.2011
chirurgie, chirurgové, lékaři, operace
zvětšitchirurgie, chirurgové, lékaři, operaceZdroj: tmcnet.com

chirurgie, chirurgové, lékaři, operace | Zdroj: tmcnet.com

 

Krizový režim na neurologickém oddělení Oblastní nemocnice Kladno, který zde funguje do březnového odchodu šesti lékařů, bude prý brzy ukončen.

Tvrdí to mluvčí středočeských nemocniPatrikTomšů. Na neurologii více než měsíc nefunguje iktové centrum a uzavřeno je jedna ze dvou lůžkových částí. Záchranáři vozí pacienty postižené mrtvicído Prahy.

Nemocnice od odchodu doktorů usilovně hledá náhradníky. Podle Tomšů by mohli již k prvnímu červenci nastoupit do Kladna hned dva odborníci, kteří zajistí normální stav oddělení. Jisté je, že žádný z šestice lékařů, již z Kladna odešli, protože nesouhlasili s vedením špitálu, se do nemocnice nevrátí.

Tomšů dále uvedl, že kladenské zdravotnické zařízení získalo zatím dva chybějící lékaře.

Jeden z nich tady začne pracovat od května a stane se vedoucím neurologické JIP. Druhá lékařka do práce nastoupí 1. července.

„V současné době má nemocnice jedenáct smluv s lékaři, někteří ovšem na oddělení nepracují na plný úvazek,“ doplnil mluvčí.

Krize na oddělení neurologie začala v březnu, kdy bývalí kladenští neurologové setrvali ve svých výpovědích. Ty podali na konci loňského roku.

Odchody však nesouvisely s výzvou Děkujeme, odcházíme, ale s novým primářem Jaroslavem Elisem. Lékaři tvrdili, že je odpovědný za klesající úroveň lékařské péče na oddělení.

Podle Tomšů se vztahy mezi lékaři a primářem vyhrotily kvůli odlišným pohledům na organizaci práce nebo léčebné metody.

Nejen lékaři, ale nakonec i primář z nemocnice odešel. Vedení zdravotnického zařízení později chtělo o možném návratu neurologů individuálně jednat.

Lékaři ale požadovali vyjednávání s celou skupinou. Obě strany se proto na návratu nedohodly.

Krizový režim na oddělení podle Tomšů dosud nepřinesl žádné problémy. Akutní pacienti jsou převáženi na pražské kliniky jak je domluveno. Ředitel středočeských záchranářů Martin Houdek potvrdil, že zdržení s převozem pacientů je maximálně v intervalu deseti minut.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Krize v kladenské nemocnici skončí, doktory prý…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Krize v kladenské nemocnici skončí, doktory prý…

Komentáře

další 3 komentáře
VK neurologie ??  | 17. 04. 2011 21:16

Celá filosofie lůžkových neurologií je ptákovina. Iktové jednotky jsou nesmysl, měly by patřit pod internu, protože stejně většinu práce děláme za neurology. Ti tam jen chodí a zkouší jestli pacient udrží předpaženou ruku. Primáře bych šupnul do ambulance, objednal mu 32 lidí denně (4/hod.) a ať ukáže jakej je formát.

MSDF je to tak  | 17. 04. 2011 20:40

Pokud to dle ANANAS vsechno tak krasne funguje s peci v Prase, tak proc se vubec snazi obnovit kladenskou neurogii? To nedava zadny smysl.

challenger No pokud to není problém  | 17. 04. 2011 19:16

tak proč se to neurologické oddělení nezruší úplně, když to jde i bez něj? Jinak to bude krásné, 2 doktoři na neurologii znamená 1 doktor, kterému v Prase hoří koudel u ANANAS a jedna absolventka, která ještě neví, do čeho jde. To je rozhodně plnohodnotná náhrada. To se vedení za 2 měsíce rozhodně moc nepochlapilo. Jinak výpovědi a odchody samozřejmě souvisely s akcí D-O, jelikož bývalý primář byl kvůli akci D-O odvolán. Dali tam Elise, kterej nepochopil, že ho nikdo nechce. Čili buď neurologické oddělení nebylo třeba a pak by se měl odpovídat někdo za nehospodárné nakládiná se svěřenými prostředky anebo by se měl někdo odpovídat za nedostupnost péče, jelikož plky tiskové mluvčí nebyly pravdivé. Je to pěkný precedens - bude-li vás srát primář, tak prostě podejte hromadnou výpověď a bude to fpohodě. Jinde vás vezmou a ještě poděkují.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné