Přejít na obsah

Krizový štáb Z3 rozhodne o reakci na platové nabídky Hegera

zpět
7.11.2011
Zdravotnická trojka
zvětšitZdravotnická trojka
Autor: (fkc)

Zdravotnická trojka | Autor: (fkc)

 

Krizový štáb Zdravotnické trojky (Z3) rozhodne dnes o reakci odborářů na nabídku zvýšení platů zdravotníků v nemocnicích, kterou v pátek zveřejnil ministr Leoš Heger (TOP 09). V noci na sobotu vypršelo ministrovi ultimátům, které mu daly odbory - chtějí navýšit tarifní platy od ledna 2012 o deset procent. Ministr nabídl od ledna 6,25 procenta a od pololetí, pokud na to pojišťovny budou mít, dalších 3,75 procenta. Memorandum tím považuje za splněné.

Odboráři původně chtěli dnes zveřejnit plán protestů, kterými by se slibovaného nárůstu domohli. Připravili měsíční kampaň „Zůstáváme, splňte sliby“. Zda ji spustí, bude jasné až po středečním jednání Z3 s ministrem. Odboráři chtějí od něj slyšet, jak konkrétně navýšení platů bude provedeno, včetně záruk, že se zdravotníci navýšení dočkají.

Ministr při zveřejnění nabídky v pátek uvedl, že nařídí ředitelům přímo řízených nemocnic, aby od 1. ledna 2012 navýšili průměrnou tarifní mzdu zvláštním příplatkem, další příkaz k navýšení by jim dal k 1. červenci. Ke stejnému postupu vyzve ostatní zřizovatele, především kraje. Očekává, že se připojí také soukromé nemocnice.

Pokud odboráři připomínací kampaň spustí, po měsíci se štáb znovu sejde a dohodne další postup. Do té doby nebude hromadné podávání výpovědí ani omezování péče v nemocnicích. Pacientů se prý protest nedotkne.

Zdravotnickou trojku Z3 ustavily Lékařský odborový klub - Svaz českých lékařů, Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče a Profesní a odborová unie zdravotnických pracovníků. Reprezentují 48.000 zaměstnanců více než ve 180 nemocnicích, tedy téměř polovinu personálu českých nemocnic.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

25.10. Zdravotnická trojka vyzývá Hegera k plnění závazků Zdravotnická trojka vyzývá Hegera k plnění závazků
2 příspěvků

Komentovat článek: Krizový štáb Z3 rozhodne o reakci na platové…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Krizový štáb Z3 rozhodne o reakci na platové…

Komentáře

další 2 komentáře
Xy Ministr  | 7. 11. 2011 14:00

Jsem zvedav kdy naridi, aby tekla voda do kopce:-), navyseni DPH, navyseni platu letos a pristi rok, uhrady na urovni roku 2010!!!! To nedopadne dobre, nekterym nemocnicim obnovovat smlouvu nebude potreba, protoze zkrachuji

pavel hezké, ale...  | 7. 11. 2011 10:05

... podle memoranda nejde jen o zdravotníky v nemocnicích, ale i o všechny zdravotnické pracovníky v dalších ministerstvem přímo řízených organizacích, která jsou zdravotnickými zařízeními

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné