Krnovská nemocnice je první v péči o dlouhodobě nemocné

Titulní obrázek

Krnovská nemocnice má v rámci Moravskoslezského kraje prvenství v rozsahu péče o dlouhodobě nemocné. Disponuje nejvyšším počtem lůžek následné ošetřovatelské péče i počtem lůžek v rámci léčebny dlouhodobě nemocných (LDN). LDN Žáry momentálně disponuje 45 lůžky, rozmístěnými ve dvou až pětilůžkových pokojích…

z nichž je možno vyjít na terasu či balkón. Dvoupodlažní budova je vybavena klubovnou s televizí i videem pro zpříjemnění volného času klientů.

K dispozici je zde altánek i kaplička. Ve Městě Albrechticích je dnes sto pět lůžek pro dlouhodobě nemocné. Po plánovaném sloučení s lůžky LDN Žáry bude albrechtické oddělení schopno ve vysokém standardu pečovat až o sto padesát pacientů. Nemocnice v těchto dnech úspěšně prošla kontrolou akreditačního orgánu, který potvrdil, že její akreditace, kterou má od prosince 2007, v plné míře platí také pro péči o dlouhodobě nemocné pacienty.

Akreditaci pro následnou péči v tomto rozsahu nemá žádná jiná nemocnice v kraji. „Prošli jsme náročnými zkouškami na kvalitní a bezpečnou péči o všechny pacienty bez výjimek. Trendem současného zdravotnictví je zejména aktivní přístup k nemocnému, což znamená vyhledávání a naplňování jeho potřeb v oblasti duševní, tělesné i sociální,“ komentoval akreditaci náměstek léčebné péče Ivan Pavlák. V souvislosti s péčí pro dlouhodobě nemocné nyní krnovská nemocnice připravuje zdokonalení celého systému péče.

Fidel Kuba, Regionální deník

Krnovská nemocnice je první v péči o dlouhodobě nemocné
Ohodnoťte tento článek!