Krnovská nemocnice otevřela centrum péče o seniory

Krnovská nemocnice dnes v Léčebně dlouhodobě nemocných ve Městě Albrechtice na Bruntálsku otevřela modernizované centrum komplexní paliativní a geriatrické péče.

Modernizace centra přišla na 38,5 milionu korun. Během úprav byly v centru rekonstruovány elektrické rozvody i kanalizace, ale rovněž se opravovaly chodby, koupelny a společenské místnosti. Ve 29 pokojích přibyl nový nábytek a centrum získalo i 81 nemocničních lůžek s antidekubitními matracemi (proti proleženinám). V nemocničním areálu ve Městě Albrechtice navíc vznikla terapeutická stezka pro pacienty. Nechybí ani meditační místnost, nadstandardní pokoje či samostatné pokoje pro umírajícího pacienta a jeho rodinu. Zakoupeny byly i rehabilitační pomůcky, zdravotnická technika nebo sanitka pro přepravu pacientů. Zařízení má přispět ke zlepšení kvality zdravotní péče o seniory, řekla mluvčí nemocnice Eva Kijonková.

Úpravy centra byly z pětaosmdesáti procent financovány z Programu švýcarsko-české spolupráce ministerstva zdravotnictví. Zbývající peníze uhradil Moravskoslezský kraj, který je zřizovatelem Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, přispěla i samotná nemocnice.

V Moravskoslezském kraji v současnosti žije na 300.000 seniorů, což je zhruba čtvrtina obyvatel regionu. „Populace nejen u nás stárne a potřebuje ve větší míře odbornou péči a komplexní přístup. Senioři mívají několik diagnóz současně, řadu chorob, které ovlivňují jejich celkový zdravotní stav. Proto jsou zařízení tohoto typu velmi potřebná,“ řekl moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (za ANO).

Ohodnoťte tento článek!