Krnovská nemocnice zrušila téměř stovku svých lůžek

Krnovská nemocnice má zhruba o stovku lůžek méně než doposud. Omezila nejen počet těch akutních, ale především množství lůžek následné péče.

Zrušená lůžka byla neefektivně využívaná nebo zdvojovala kapacitu, kterou pro hospitalizaci poskytovala i jiná pracoviště, řekla ČTK mluvčí nemocnice Eva Kijonková.

Nemocnice zrušila 65 lůžek následné péče a 29 akutních lůžek. „Po této optimalizaci budeme mít celkem 540 lůžek, z toho 320 v akutní a 220 v následné péči. To je kapacita, která naprosto vyhovuje potřebám našich pacientů a současně umožňuje nemocnici, aby hospodařila se ziskem, což se také už nyní děje,“ upřesnil ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec.

Nemocnice zrušila lůžka v Odborném léčebném ústavu tuberkulózních a respiračních nemocí na Ježníku. Léčebna měla podle Kijonkové svůj význam před 30 lety, kdy se v ní s respiračními a plicními chorobami léčila řada zaměstnanců ostravských dolů a hutí. S útlumem těžkého průmyslu i zpřísněním pravidel bezpečnosti práce v provozech tohoto typu ubývalo na Ježníku pacientů a provoz byl ztrátový.

„Plicní oddělení má kvalitní, akreditované a vysoce odborné zázemí v naší nemocnici v Krnově. Právě tam jsme tedy soustředili jak zařízení k léčbě, tak lékaře a zdravotnický personál z Ježníku. Sociální a ošetřovatelská lůžka, plus personál k nim, jsou centralizována do naší odloučené Nemocnice ve Městě Albrechticích,“ uvedl Václavec.

Krnovská nemocnice zredukovala také počty lůžek na jednotlivých akutních odděleních a nabízí pacientům více komfortu ve zřízených nadstandardních jednolůžkových pokojích.

Ohodnoťte tento článek!