Kroměřížská nemocnice má nové oddělení ošetřovatelské péče

Kroměřížská nemocnice otevřela nové oddělení ošetřovatelské péče. Oddělení, kde by se doléčovali pacienti po akutní léčbě, nemocnici dosud chybělo.

Kapacita oddělení je 20 lůžek, jejich počet by se mohl v budoucnu zvýšit, řekla novinářům předsedkyně představenstva nemocnice Lenka Mergenthalová. Oddělení fungovalo od začátku února ve zkušebním režimu, jeho kapacita byla ihned zcela využitá. „Oddělení je určeno pro pacienty, kteří mají akutní zdravotní problém zvládnut. Potřebují doléčení, rehabilitaci, jsou po operaci nebo závažném akutním onemocnění a potřebují nějakou dobu, než budou schopni jít buď do domácího prostředí nebo ambulantně zvládnout svůj problém,“ uvedla primářka oddělení Ivana Horková.

Na oddělení jsou podle jejích slov zejména starší pacienti. „Věkově to však nijak omezeno není, přijímáme pacienty různého věku z jakýchkoliv oddělení nemocnice, převážně z interny,“ uvedla Horková. Na vybavení oddělení přispěly obce i firmy, nemocnice od nich získala téměř 640.000 korun, díky nim má oddělení elektrická polohovací lůžka.

Nemocnice loni investovala do nových zdravotnických přístrojů asi 29 milionů korun včetně skiaskopicko-skiagrafické stěny, která slouží například k provádění různých zákroků za pomoci rentgenu. Stěna přišla včetně stavebních úprav na 12 milionů korun. „Nové stěny nahradily ty původní staré přístroje z roku 2007. Z našeho pohledu již patřily spíše do muzea než moderního zdravotnického zařízení,“ uvedla Mergenthalová. Letos chce nemocnice dát na nákup nových přístrojů asi 25 milionů korun, například na novou laparoskopickou věž.

Nemocnice loni hospodařila podle předběžných výsledků se ziskem 11,5 milionu korun, zaměstnává 770 lidí, loni ošetřila 140.883 lidí.

Ohodnoťte tento článek!