Přejít na obsah

Kubek drtivě zvítězil, komoru povede dalších pět let

zpět
20.11.2010
Milan Kubek2
zvětšitMilan Kubek2Zdroj: Google images

Milan Kubek2 | Zdroj: Google images

 

Milan Kubek obhájil funkci prezidenta České lékařské komory (ČLK). Pro dosavadního prezidenta zvedlo ruku 245 z 369 delegátů sjezdu. Drtivě tak porazil protikandidátku Janu Hercogovou, která získala 75 hlasů. Stavovskou organizaci povede dalších pět let.

Dlouho očekávaný okamžik měli delegáti sjezdu České lékařské komory rychle za sebou. Milan Kubek obhájil funkci prezidenta komory již v prvním kole a to drtivou většinou. Na kontinuitu a jistotu v podobě stávajícího prezidenta vsadilo 245 delegátů z 369.

Hercogová, přednostka dermatovenerologické kliniky a profesorka Univerzity Karlovy, v projevu řekla, že komora by měla vyjednat podmínky přijatelné pro všechny lékaře, pokud se to nepodaří, měli by lékaři poskytovat jen péči, kterou jim zaplatí zdravotní pojišťovny. Hercogovou přišel na sjezd osobně podpořit přední český kardiochirurg profesor Jan Pirk, Kubka zase přední český chirurg profesor Pavel Pafko.

Milan Kubek musel nejdříve odstoupit z funkce prezidenta České lékařské komory (ČLK), aby mohla volba proběhnout. Kubkova abdikace, kterou začal druhý den sjezdu ČLK, byla nutností, mandát mu totiž končí až v lednu. Kubek i jeho protikandidátka Jana Hercogová seznamili pak lékaře se svými plány v čele komory. Los určil jako prvního k představení programu Kubka.

„Můj program je vyšší cena práce a slušné profesní podmínky pro všechny lékaře, dostupné vzdělávání, zachování profesní autonomie lékařského stavu. Neslibuji zázrak, zázraky neumím, slibuji pouze práci,“ řekl Kubek.


Autoři

msvo

Komentovat článek: Kubek drtivě zvítězil, komoru povede dalších…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Kubek drtivě zvítězil, komoru povede dalších…

Komentáře

dalších 17 komentářů
Jiri Wicherek Drtivé vítězství?  | 21. 11. 2010 21:43

OK, napiste konretne, jak by ten duraz a radikalita presidenta Kubka, dle Vas, mela vypadat. Mozna, ze to jen nevi.

Dr. Dave Drtivé vítězství?  | 21. 11. 2010 12:33

Dobře že to tak dopadlo a Kubek proti Hercogové vyhrál. Nicméně mu vytýkám, že nebyl dostatečně radikální a důrazný minimálně než vzniklo Děkujeme, odcházíme, od té doby se to o něco zlepšilo. Na druhou stranu je otázka, jestli by se toto nemělo vytýkat spíš vedení LOK... proč to vlastně trvalo tak dlouho...?

neurolog Drtivé vítězství?  | 21. 11. 2010 10:02

Komora sdružuje 44 000 lékařů, mají různé potřeby, pracují v různých segmentech, mají různé politické názory. Představa, že by všichni měli stejný názor na předsedu, je nereálná. Pouze pětina, která byla proti Kubkovi, naznačuje jednoznačně jednotnou komoru (více jednotná být prostě nemůže) a znamená drtivé vítězství. Já respektuji, že se Vám to nemusí líbit, ale vraťte se nohama na zem, a pokud se Vám nelíbí Kubek, napište konkrétně, co kdy kde udělal špatně a jak se to mělo udělat lépe.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné