Přejít na obsah

Kubek nabídl pomoc hejtmanům

zpět
27.11.2008

Česká lékařská komora nabídla pomoc při řešení problému zdravotnictví krajů novým krajským hejtmanům. "Nabízíme pomoc hejtmanům při řešení zdravotnictví v krajích. Jde zejména o personální vybavení nemocnic. Ministr měl už před dvěma roky vydat příslušnou vyhlášku a dosud tak neučinil, a tak v nemocnicích nejsou stanoveny personální standardy," uvedl Milan Kubek...

Česká lékařská komora nabídla pomoc při řešení problému zdravotnictví krajů novým krajským hejtmanům.

Právu to řekl prezident komory Milan Kubek včera po svém setkání s předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem.

„Nabízíme pomoc hejtmanům při řešení zdravotnictví v krajích. Jde zejména o personální vybavení nemocnic. Ministr měl už před dvěma roky vydat příslušnou vyhlášku a dosud tak neučinil, a tak v nemocnicích nejsou stanoveny personální standardy,“ uvedl Kubek.

Dodal, že právě absence těchto standardů má značný vliv na posuzování a garantování kvality poskytnuté péče.

„Jestli ve zdravotnictví je krize, pak je to krize personální. Je zřejmá hlavně v pohraničních oblastech, kde lékaři odcházejí za prací do zahraničí a české pacienty v nemocnicích musí léčit přetížení lékaři,“ prohlásil Kubek. V nemocnicích jich je podle něho málo a za chybějící kolegy musí zaskakovat. To se pak může promítat i do kvality péče.

Z dané situace viní ministra zdravotnictví Tomáše Julínka. Řekl, že 70 procent delegátů listopadového sjezdu lékařské komory odmítlo návrhy reformních zákonů, které připravil ministr Julínek a z nichž tři už vláda schválila.

Paroubek řekl, že respektuje názory lékařské komory a nabídku spolupráce s hejtmany vítá. „Julínkovy návrhy zákonů nevidíme rádi,“ uvedl.

Václav Pergl, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Kubek nabídl pomoc hejtmanům

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Kubek nabídl pomoc hejtmanům

Komentáře

dalších 49 komentářů
Jiri Wicherek Re:Re:Re:Re:Co to blekotáte, Silvere a jeho klony?  | 28. 11. 2008 22:33

To nic, to ja jen, asi trochu profesionalne poznamenany, se snazim pochopit jeho potize, snazim se mu pomoci. Aby zkusil hledat priciny sveho zklamani v tom ci onom jinde, nez je hleda. Aby si nejdrive shromazdil fakta, pokud mozno co nejobjektivneji, bez jejich zkresleni, pokriveni... nejakou ideologii, ktera muze dokonce i zaslepovat. Aby si ta shromazdena fakta utridil a pospojoval do logicke poslouposti. Aby se tak mozna drive dobral poznani pricin, poznani, co nejvice se bliziciho realite. Snad to neni nad jeho schopnosti, snad jeste neni zcela zaslepen, ztracen....

Apech Re:Re:Re:Co to blekotáte, Silvere a jeho klony?  | 28. 11. 2008 20:51

To nic, kolego Wicherku, on jenom tak blekotá. Asi frustrace z debaklu jeho milované strany :-))

Apech Re:porucha barvocitu  | 28. 11. 2008 20:38

O "modrém" LOKu a "oranžové" ČLK mluvíte Vy, ne já. A komora není ani Rathova ani Kubkova, ale NAŠE, drahý kolego. Je to prostě odraz nás všech, včetně Vás.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné