Přejít na obsah

Milan Kubek se opět stal prezidentem České lékařské komory

zpět
23.11.2015
Milan Kubek: Nová politická reprezentace bude muset rychle ucpat tunely.
zvětšitMilan Kubek: Nová politická reprezentace bude muset rychle ucpat tunely.
Autor: Jan Rasch/Euro

Milan Kubek: Nová politická reprezentace bude muset rychle ucpat… | Autor: Jan Rasch/Euro

 

Milan Kubek v Brně znovu obhájil funkci prezidenta České lékařské komory (ČLK). Získal mandát už na třetí pětileté období. Nikdo jiný dnes proti němu na konferenci v Brně nekandidoval.

Kvůli tomu, aby Kubek mohl svou funkci obhajovat, přijali loni delegáti komory změnu volebního řádu. Kritici tehdy označili změnu za účelovou.

Sjezd je především volební. Kubka podpořily zhruba tři čtvrtiny delegátů, podle něj je to silný mandát. „Jednat se dá (s vládou) pouze o parametrických úpravách. Pokud si lékaři přejí kvalitativní změny ve zdravotnictví, tak si je musí vynutit silou,“ uvedl Kubek. Podle něj se problémy v oboru vrší několik let, zmínil například nedostatek pracovníků a nízké platy.

Na dvoudenním sjezdu komory se v brněnském hotelu Voroněž sešly téměř čtyři stovky delegátů z celé země. Zastupují přes 52.000 členů stavovské organizace. Diskutovali například s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD), který dnes odjíždí spolu s premiérem na pracovní cestu do Číny. Zdravotnictví má být jedno z témat, které se bude v Číně řešit.

„Sjezd ČLK chce vládu upozornit, že situace českého zdravotnictví je neutěšená, resort je podfinancovaný a utíkají kvalifikovaní zdravotníci. Pokud vláda nezatáhne za záchrannou brzdu, potom se poskytování zdravotní péče pro občany zhroutí,“ řekl Kubek před sjezdem.

Diskuse k aktuální situaci ve zdravotnictví bude na sjezdu pokračovat i v neděli, tentokrát už bez hostů. Stejně jako v sobotním programu s politiky bude se i v neděli mluvit o financování zdravotnictví a ekonomice zdravotnických zařízení, regulačních opatřeních, ceně práce lékaře, pracovních podmínkách, právním postavení i vzdělávání lékařů.


Komentovat článek: Milan Kubek se opět stal prezidentem České…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné