Kubinyi je dále v ČSSD, bylo mu jen nevolno, musel k lékaři

Jako blesk zapůsobila včera večer zpráva televize Nova, že bývalý soc. dem. ministr zdravotnictví Jozef Kubinyi je už 24 hodin nezvěstný a že se spekuluje o jeho možném odchodu z poslaneckého klubu soc. dem. Vládní koalice by tím ztratila většinu jediného hlasu ve Sněmovně…

PRAHA –

Mluvčí ČSSD Lucie Orgoníková bezprostředně poté tuto zprávu popřela: „Je to nesmysl, pan poslanec je nemocný,“ řekla novinářům.

Tuto skutečnost potvrdila Právu i jeho stranická kolegyně Eva Nováková. Kubinyimu se udělalo v úterý odpoledne nevolno, a proto navštívil lékaře.

Kubinyi včera večer ČTK potvrdil, že má virózu a léčí se. „Jsem doma a léčím se. Určitě nepřestupuji do žádného jiného klubu, není za tím žádná politika,“ prohlásil Kubinyi.

Zákon o hluku, v jehož rámci se v úterý rozhodovalo o privatizaci nemocnic, měl zajištěnou podporu i od komunistů, jeho přítomnost tedy nebyla nezbytná. „Netušili jsme ovšem, že bude chybět dalších pět našich členů,“ uvedla Nováková.

Podpora 34 komunistů nepomohla, protože pro zákon nehlasoval ani jeden koaliční lidovec a z unionistů zákon podpořili pouze dva. Výsledkem bylo dohromady pouze 100 hlasů. Pro přehlasování veta prezidenta bylo nutné získat 101 hlas.

Někteří členové ČSSD hledají vinu právě u Kubinyiho. Poslanec včera nezvedal telefon. V úterý se ve Sněmovně zúčastnil ještě hlasování, které proběhlo v 16.56. O osm minut později, když se začalo rozhodovat o hluku, již přítomen nebyl.

Nezúčastnil se již ani jednoho hlasování do konce úterního jednání, kdy se poslanci zabývali mezinárodními smlouvami.

Právo

Ohodnoťte tento článek!