Kubinyi: o hlavu Musílkové mi nejde

„Nejde mi o hlavu Musílkové a nedoporučím zástupcům státu ve správní radě VZP, aby iniciovali odvolání ředitelky z funkce,“ uvedl ministr Jozef Kubinyi na dotaz Zdraví.Euro.cz. Zároveň však potvrdil, že členům správní rady této pojišťovny doporučí, aby se neprodleně zabývali nedostatky ve fungování VZP…

Nejde mi o hlavu Musílkové a nedoporučím zástupcům státu ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny, aby iniciovali odvolání ředitelky z funkce, uvedl resortní ministr Jozef Kubinyi na dotazZdraví.Euro.cz.

Zároveň však potvrdil, že členům správní rady této pojišťovny doporučí, aby se neprodleně zabývali nedostatky ve fungování VZP, která stále „vytváří nové dluhy“.

Celkovými nedostatky systému veřejného zdravotního pojištění se podle Kubinyiho bude zabývat resortní koncepce, avšak chybné fungování VZP „nesnese odklad“, protože jinak by stát opět musel spolupracovat na snižování nově vznikajícího zadlužení největší pojišťovny.

Kubinyi zároveň zveřejnil své prohlášení ke kauze Diag Human. Té ČR už uhradila částku 326 miliónů Kč.

V současné době je rozhodčí řízení ve fázi, kdy by měla být na základě posudku znalce určena výše škody, která je nárokována ze strany Diag Human, ale kterou český stát neznává.

Do konce května má český stát lhůtu k dohodě s Diag na osobě znalce, popřípadě k předložení návrhu na určení znalce a jeho úkolům.

DÁLE ČTĚTE:
Kubinyi se pustil do VZP a tvrdě narazil
Ambulance: Za útoky na VZP je snaha zrušit pojišťovenský systém>
Jak odvolat ředitele VZP

Vladimíra Bošková, www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!