Kupec nemocnice v Plané nic neslibuje

Titulní obrázek

Zkrachovalá nemocnice v Plané na Tachovsku má nového kupce. V pátek 7. září ho vybral věřitelský výbor nemocnice ze tří nabídek. Cenu správce konkurzní podstaty Jan Špelina neuvedl. Podle informací ale nikdo ze zájemců nedosáhl 46,5 miliónu korun…

– hranice vyvolávací ceny stanovené při poslední internetové dražbě.

Nemocnici získala developerská společnost z Prahy Unimex group. O areál se ucházela realitní a dražební pražská společnost Bussmark, respektive FFUS, a mostecká Murom.

Věřitelský výbor se při výběru zaměřil na nabízenou cenu, záměr kupce tentokrát zůstal v pozadí. Kupec má podle Špeliny zaplatit do konce září.

„O nemocničních lůžkách mluvil nejvíce zástupce mostecké společnosti, největší nabídku ale podal Unimex,“ řekl Právu člen věřitelského výboru a starosta Plané Karel Vrzala. „Provozovat zdravotnictví prý neumí a neslibuje, ale současně nevylučuje,“ dodal.

On osobně, z pozice zástupce Svazku obcí nemocnice Planá, který dlouhodobě usiluje o obnovu tohoto zdravotnického zařízení, upřednostňuje provoz nemocnice alespoň v přiměřeném rozsahu.

V této souvislosti upozornil kupce na územní plán města, který je v dané lokalitě spojen s provozováním zdravotnického zařízení nebo aktivity přidružené. „Bylo by špatné nevyužít alespoň nejnovější objekt,“ dodal Vrzala. Pavilón za 350 miliónů byl zprovozněn v roce 1999.

Nemocnice je uzavřena od roku 2002, do konkurzu spadla o dva roky později. Tříhektarový areál je v prodeji od loňského roku. Po třech neúspěšných dražbách jej v internetové dražbě získala společnost Západočeská nemocnice Praha. Nezaplatila však ani po prodloužení termínu.

Společnost se ozvala ještě jednou, už poté, co věřitelský výbor rozhodl o rozprodání areálu po částech. Svou nabídkou 48 miliónů korun přebila druhého zájemce o komplex o půldruhého miliónu.

Ani tentokrát k prodeji nedošlo, kupec opětovně nedokázal zaplatit v termínu. Správce konkurzní podstaty z pověření věřitelského výboru odstoupil od kupní smlouvy a Západočeská nemocnice byla definitivně vyřazena ze hry.

Jindra Pašková, Právo

Kupec nemocnice v Plané nic neslibuje
Ohodnoťte tento článek!