Kutnohorskou nemocnici by mohla provozovat společnost Mediterra

Městskou nemocnici v Kutné Hoře by mohla provozovat společnost Mediterra. Doporučila ji odborná komise, která hodnotila nabídky zájemců o pronájem tohoto zdravotnického zařízení. Rada města ustavila tým lidí, kteří budou s firmou vyjednávat už o konkrétních podmínkách, řekl starosta Ivo Šalátek…

KUTNÁ HORA –

Předpokládá, že výsledek vyjednávání by mohl být znám do konce roku. „Pokud budou podmínky pro město výhodné a pro nemocnici dobré, budeme uvažovat o podepsání smlouvy s Mediterrou,“ dodal Šalátek.

Když jednání neskončí dohodou, bude podle něj město hledat vlastní cestu provozování nemocnice, například formou příspěvkové organizace.

Ze čtyř zájemců o nemocnici zůstaly ve hře původně dva, vedle Mediterry ještě společnost Mediprof. Pokud jednání s Mediterrou nebudou úspěšná, město neuvažuje o tom, že by oslovilo Mediprof, řekl Šalátek.

Od vstupu privátního partnera do nemocnice, který by provozoval více podobných zařízení, si město slibuje, že by mohl dosáhnout výhod při jednáních s dodavateli léků, materiálů a energií.

Privátní partner by mohl rozšířit nabídku lékařských služeb a především by měl zredukovat náklady vytvářející ztrátu.

Kutnohorská nemocnice se v posledních letech dostala do krize a její kumulovaná ztráta dosáhla 68 milionů korun. Loni proto radnice rozhodla zavést v nemocnici takzvané krizové řízení.

Na provoz, částečné oddlužení a na nový informační systém zdravotnického zařízení poskytlo město dotaci téměř 40 milionů korun.

Krizový štáb zahájil rozsáhlou restrukturalizaci nemocnice. Počet zaměstnanců do konce loňského roku postupně klesl z 368 na 319 lidí. Přes řadu úsporných opatření se úroveň péče podařilo zachovat v plném rozsahu a pacientů se to nijak nedotklo.

Nemocnice nyní poskytuje péči ve čtyřech základních oborech, a to v interním, chirurgickém, gynekologicko-porodnickém a dětském.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!