Kvalita vody ve středočeských koupalištích je výborná

Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je před zahájením sezony výborná. Vyplývá to z analýz prvních vzorků, které hygienici odebrali minulý týden.

Přestože po celý duben a na začátku května panovalo výrazně teplé a slunečné počasí, na vývoji vodní mikroflóry se to dosud neprojevilo, informovala mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Mírné zhoršení hygienici zaznamenali jen na koupališti Vyžlovka v okrese Praha-východ, kde má voda zhoršenou kvalitu kvůli zvýšenému množství fytoplanktonu a chlorofylu. Platí tam proto druhý stupeň na pětibodové škále. Na ostatních místech včetně nejnavštěvovanějších lokalit Středočeského kraje, jako jsou přehradní nádrže Orlík a Slapy, je voda hodnocena stupněm jedna.

Pyl ze stromů je podle Šalamunové koncentrován většinou na okrajích vodních ploch, fytoplankton se zatím objevuje v minimálním množství a díky tomu je průhlednost vody až tři metry.

Letošní koupací sezona oficiálně začíná 30. května. Ve středních Čechách je 21 sledovaných přírodních koupališť. Kvalitu vody hygienici hodnotí každý týden až do závěru sezony 1. září.

Ohodnoťte tento článek!