Kvůli záměně dětí už personální změny nehrozí

Titulní obrázek

Kvůli záměně novorozenců v třebíčské nemocnici už nehrozí žádné další personální změny, alespoň ne z pozice zřizovatele.
Zastupitelé kraje Vysočina v úterý po tříhodinové diskusi o kauze na návrh ČSSD vyslovili důvěru náměstku pro zdravotnictví Pavlu Hájkovi (ODS)…

Neprošel návrh komunistů, aby rada pro všechny zřizované organizace zajistila manuál pro krizové řízení.

Hejtman Miloš Vystrčil (ODS) uznal, že komunikaci navenek nemocnice ani kraj nezvládly, ale prioritní pro ně bylo vrátit děti biologickým rodičům. Děti zatím žijí stále v rodinách jako po porodu, ale rodiny se už začaly scházet a zvykat si na plánované vrácení svých dívek.

Nad tím, že kraj nemá po kauze heparinových vražd v havlíčkobrodské nemocnici pro své organizace zpracovaný manuál pro řízení krizových situací, se podivil Zdeněk Ryšavý (ČSSD) a také komunisté. Kraj má mimo jiné oddělení pro řešení mimořádných situací, kde pracují čtyři úředníci. Zaráží ho také, že v informačním systému nemocnice mohou lidé s přístupovými kódy udělat změny, aniž by byla zaznamenána jejich historie.

Na nápravě se ale podle náměstka Hájka již pracuje.

Drahoslav Oulehla (KSČM) pak zpochybnil, zda v případu šlo pouze o selhání jednotlivců, jak tvrdí kraj, když radní následně přijali 20 nápravných opatření. Týkají se třeba identifikace matek a novorozenců. Informoval, že se kauzou bude zabývat kontrolní výbor kraje.

Regionální deníky

Ohodnoťte tento článek!