Přejít na obsah

Kyjovská nemocnice má novou lékárnu za šest milionů

zpět
13.9.2017
zvětšitZdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

 

Nová lékárna vznikla za šest milionů korun v Nemocnici Kyjov na Hodonínsku. Náklady hradí nemocnice, řekl její mluvčí Filip Zdražil.

Lékárna stojí na místě bývalé trafiky u vjezdu z hlavní silnice. Realizaci urychlila technologie výstavby, je to totiž montovaná stavba, jejíž skelet vznikl už ve výrobní hale a v nemocnici se tak pracuje jen na terénních úpravách a interiéru. „Vevnitř je třeba položit pouze dlažby a ostatní podlahy. Dokončuje se elektroinstalace. Potom se bude navážet nábytek,“ uvedl provozně-technický náměstek Bronislav Klečka. Doplnil, že pro montovanou budovu se nemocnice rozhodla proto, aby byla stavba rychle hotová a neomezovala provoz v areálu.

Lékárna začne sloužit v říjnu, časem se zvažuje i rozšíření otevírací doby. „V budoucnu se počítá se zajišťováním lékárenské pohotovosti, rozhodně to ale nebude hned v říjnu,“ doplnil Zdražil. „Pohotovostní lékárenská služba v regionu akutně chybí,“ dodala ředitelka nemocnice Danuše Křiváková. Navštívit lékárnu o svátcích a víkendech mohou pacienti nejblíže v Brně.

Podle ředitelky bude provozovna bezbariérová. „Nabídne pohodlné parkování před budovou. Tržbu z prodeje léků využijeme na modernizaci areálu a nákup nových přístrojů,“ řekla Křiváková.

Stávající lékárna vygenerovala za poslední čtyři roky zisk přesahující 20 milionů korun. Za tyto peníze vedení podle Zdražila nakoupilo čtyři nové sanitky, zmodernizovalo část přístrojového vybavení nebo zrekonstruovalo oddělení nukleární medicíny.

Nemocnice Kyjov ročně hospodaří s rozpočtem zhruba 700 milionů korun. Je jednou z devíti nemocnic, které zřizuje Jihomoravský kraj. Dalšími jsou nemocnice v Břeclavi, Znojmě, Hodoníně, Ivančicích, Letovicích, Vyškově, Tišnově a Hustopečích.


Komentovat článek: Kyjovská nemocnice má novou lékárnu za šest…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné