Přejít na obsah

Kyjovská nemocnice zlepšila hospodaření, úspory však mají kritiky

zpět
17.8.2011
peníze, euro
zvětšitpeníze, euroZdroj: www.stichtingmilieunet.nl

peníze, euro | Zdroj: www.stichtingmilieunet.nl

 

Kyjovská nemocnice, která dřív patřila k nejztrátovějším pod správou Jihomoravského kraje, letos výrazně zlepšila hospodaření. Zatímco loni v lednu až červenci skončily její účty desetimilionovou ztrátou, letos ve stejném období téměř čtyřmi miliony korun v plusu.

Nemocnice o výsledcích informovala v tiskové zprávě. Úsporný režim zavedl nový ředitel Josef Pejchl. Má však své kritiky.

Postup nového vedení v médiích kritizoval primář dětského oddělení Jan Trubačík. Podle něj je práce současných manažerů motivovaná cílem „ušetřit finanční prostředky bez ohledu na ničení hodnot, které jsme tady společně vytvořili“. Trubačík to napsal v e-mailu kolegům, z nějž citoval Hodonínský deník.

V souvislosti s ředitelem Trubačík psal o údajném arogantním chování a despotické zvůli, jíž šéf traumatizuje zaměstnance. „Což se dříve nebo později může promítnout do jejich práce a dotknout pacientů,“ uvedl.

Ředitel označil Trubačíkova tvrzení za nepravdivá, chce se prý proti nim bránit soudně. V prohlášení pro média naopak přešel do protiútoku - uvedl, že na Trubačíkově oddělení se údajně podezřele překračují limity pro předepisování léků a meziročně objem receptů vzrostl o 22 procent. „Jeho oddělení má od začátku roku ztrátu 1,3 milionu korun, která je jedna z nejvyšších v historii oddělení,“ uvedl mluvčí nemocnice Tomáš Zdechovský.

Letošní hospodářské výsledky budou podle Zdechovského ve skutečnosti horší, než jaký je výsledek za leden až červenec, protože do nich bude třeba započítat dosud nevyúčtované náklady na rekonstrukci operačních sálů. Činí 1,7 milionu korun. I po jejich započítání by však letošní výsledek za leden až červenec činil plus dva miliony korun, tedy o 12,3 milionu korun víc než loni.

Nemocnice chce v příštích měsících investovat - plánuje například zřídit v době pohotovosti centrální příjem pacientů. Mělo by to prý lidem usnadnit přístup k lékařské péči a orientaci. Investice chce nemocnice hradit z peněz, které získala formou dotace od Jihomoravského kraje na jiné záměry. Část peněz se však podařilo ušetřit díky lepší ceně dané výběrovým řízením.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

14.7. Lékařská komora kauzu řešit nebude, chybí jí podnět Lékařská komora kauzu řešit nebude, chybí jí podnět
0 příspěvků
14.7. Pojišťovny si Kyjov prověří Pojišťovny si Kyjov prověří
0 příspěvků
26.5. Ředitel: Plýtvání léky? Skončilo! Ředitel: Plýtvání léky? Skončilo!
3 příspěvků
27.7. Klimatizace? Příliš drahá Klimatizace? Příliš drahá
2 příspěvků
16.6. Chybí léčebna pro dlouhodobě nemocné Chybí léčebna pro dlouhodobě nemocné
0 příspěvků

Komentovat článek: Kyjovská nemocnice zlepšila hospodaření, úspory…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Kyjovská nemocnice zlepšila hospodaření, úspory…

Komentáře

další 4 komentáře
Jirma Pejchl  | 16. 05. 2012 19:23

Pejchl manipuloval s účetnictvím !! účetní

Mudr.V v médiích je vše překrouceno ve prospěch pana ředitele.  | 18. 08. 2011 09:19

Pan ředitel popře všechno, co někomu ze zaměstnanců řekl,pokud by to na něj vrhlo jen stín podezření z omezování péče o pacienty či despotického chování k zaměstnancům. Zaklíná se zlepšením komunikace, ale se zaměstnanci zásadně nekomunikuje a dohody,které jsou ústní a ne písemné nedodržuje.

MUDr. Břeň Jaromír ?  | 18. 08. 2011 00:11

Toto je vyjádření krajského radního p. Ryšavého k rezignaci Pejchlova předchůdce ing. Kalixe na post ředitele nemocnice Kyjov z 18.11.2010 v Hodonínském deníku ( autor Veronika Horáková ): "Že byly důvodem k odchodu ředitele neshody ohledně koncepce, potvrdil krajský radní Oldřich Ryšavý, jenž je pověřený oblastí zdravotnictví. „Skutečně jsme neobjevili pochybení v hospodaření kyjovské nemocnice. Kraj má prostě odlišný názor na její koncepci než pan ředitel Kalix. Jsem rád, že celou věc řesil touto cestou. Z tohoto pohledu si ho vážím,“ řekl Ryšavý. " Takže vážený pane Pejchle, Ryšavý a Zdechovský . P. Pejchl tvrdí že v lednu až cervenci 2010 byla ztráta 10 milionů. Pan Ryšavý v listopadu 2010 tvrdí že v nemocnici není hospodářský problém. Pan Pejchl tvrdí že nem. Kyjov byla v 2010 jednou nejztrátovějších nemocnic Jihomoravského kraje. Pan Ryšavý tvrdí že v 2010 žádný hospodářský problém nemá. A dále pan Ryšavý v jiném článku tvrdí že pan Pejchl má jeho plnou důvěru ( přestože říká pravý opak toho co on ...?) Tak pánové jak je to?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné