Přejít na obsah

Laboratoř nemocnice obhájila akreditaci

zpět
30.11.2010
laboratoř, věda, výzkum
zvětšitlaboratoř, věda, výzkumZdroj: www.cityofhope.org

laboratoř, věda, výzkum | Zdroj: www.cityofhope.org

 

Centrální laboratoř krnovské nemocnice v těchto dnech úspěšně prošla kontrolou certifikačního orgánu, který potvrdil, že dodržela všechna akreditační kritéria. Laboratoř tak obhájila akreditaci.

Nemocniční laboratoř opět splnila příslušné normy, takže může poskytovat služby v rámci celé Evropské unie. Potvrzení akreditace je důležité také pro ostatní nemocnice, protože ta krnovská má jako jediná z nemocnic zřizovaných Moravskoslezským krajem akreditovanou laboratoř.

Krnovská centrální laboratoř poskytuje komplexní služby nejen pro krnovskou nemocnici a oblast Krnovska, ale i pro Bruntálsko, část Opavska, Šumperska a Jesenicka.

Centrální laboratoř krnovské nemocnice je rovněž jednou z mála v České republice, která sdružuje v jednom oddělení laboratoř biochemickou, imunologickou, mikrobiologickou, parazitologickou, hematologickou i transfuzní. Laboratoř, ve které je zaměstnáno 48 lidí, je vybavena špičkovými diagnostickými přístroji.

„Všichni pracovníci laboratoře zvládají nový, mnohem náročnější styl práce podle přesných norem. Již ho mají takříkajíc pod kůží. Nabídku akreditovaných vyšetření jsme doplnili o parazitologii. Kromě samotných laboratorních vyšetření jsou u nás nadále akreditovány také odběry v naší odběrové místnosti“ uvedl primář centrální laboratoře Václav Štemberk s tím, že průběžně po celé tři roky od poslední akreditace se snažili svůj systém zdokonalit a očistit od zbytečné byrokracie.

Akreditace je potvrzením, že zaručují vysokou kvalitu poskytovaných služeb a bezpečnost pacientů i zaměstnanců.


Klíčová slova

Autoři

Region Krnovské noviny

Související články

27.1. Nemocnice Třinec získala akreditaci Nemocnice Třinec získala akreditaci
0 příspěvků

Komentovat článek: Laboratoř nemocnice obhájila akreditaci

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné