Lanškroun začne příští rok na jaře stavět polikliniku

Město Lanškroun na Orlickoústecku příští rok na jaře zahájí stavbu polikliniky. Současný objekt se pro ambulance nehodí. Řekl to starosta Radim Vetchý (Lanškrounské fórum).

Nové zdravotnické středisko je v Lanškrouně tématem od roku 2010, původně ho chtěla stavět soukromá firma, nyní je investorem radnice. „V podzimních měsících bude připravena projektová dokumentace se stavebním povolením a bude možné vybrat dodavatele stavby, který polikliniku v Lanškrouně postaví,“ řekl starosta.

Pacienti zatím docházejí do budovy v ulici Svatopluka Čecha, která ale ní pro zdravotnické účely vhodná. Radnice ji ve dvou etapách zbourá a na jejím místě vznikne objekt nový. Ordinace budou po dobu stavby v bývalých kancelářích Autodružstva a v bytovém domě v ulici 28. října.

Demolice nejdřív čeká zadní křídla, nejprve se budou stěhovat ordinace z těchto částí budovy. Na vzniklé ploše dělníci postaví zadní trakt nového objektu. Do něj se přesunou zdravotnická pracoviště z přední části, která se zbourá ve druhé etapě, a místo ní vznikne nová. Nová poliklinika bude třípodlažní a v suterénu budou parkovací místa.

V předchozích letech měli zájem stavět v Lanškrouně postupně dva developeři. Své plány neuskutečnili. Město se nakonec rozhodlo, že středisko postaví samo. Náklady na stavbu polikliniky předběžně odhaduje na 100 milionů korun s DPH, město si na ni půjčí od banky a zčásti se investice splatí z nájmů lékařských ordinací. Budova, v níž poliklinika sídlí, pochází ze 17. století, na měšťanský dům ji přestavěl do současných rozměrů její majitel koncem 19. století. V domě sídlila banka. Novou podobu fasády budova získala v roce 1936.

Ohodnoťte tento článek!