Přejít na obsah

Larva: Doktoři nebyli schopni řešit problémy

zpět
17.2.2010
stetoskop, zdravotnictví, medicína
zvětšitstetoskop, zdravotnictví, medicínaZdroj: www.caring.com

stetoskop, zdravotnictví, medicína | Zdroj: www.caring.com

 

Karlovarské zdravotnictví prochází velkými změnami, radní kraje jsou ale přesvědčeni, že vše směřuje k lepšímu. „Rozpadem koalice se staly postoje stávajících členů čitelné a ukázaly neschopnost doktorů řešit skutečné problémy,“ uvedl pro Zdraví.Euro.cz radní Václav Larva.

V poslední době se hodně hovoří o odvolání náměstka Brázdila. Proč k tomuto kroku došlo?

Nebyl soulad mezi prací doktora Brazdila a představou, kterou o této manažerské práci mělo představenstvo Karlovarské krajské nemocnice.

Sám náměstek kritizuje způsob odvolání, tvrdí, že nebyl vůbec o ničem informován a nebyly mu vysvětleny důvody. Domníváte se, že měl něco kraj udělat jinak?

Odvolání náměstka bylo provedeno fakticky rozhodnutím představenstva 8.2 v odpoledních hodinách. Doktor Brázdil byl seznámen s tímto 9.2. generálním ředitelem nemocnice. Právo takto rozhodovat má představenstvo na podkladě stanov a.s. Připomínky k jeho práci byly dlouhodobé, na určité věci byl opakovaně upozorňován.

Dlouhodobě se hovoří o nedostatku lékařů v kraji. Absolventy se díky padesátitisícovému náborovému příspěvku daří lákat, horší je to s odcházením těch starších. Jaká je situace nyní?

Tento trend není záležitostí jen tuzemskou. Po nabytí kvalifikace a určitých zkušeností hledají lékaři zlepšení finančního stavu v privátním sektoru.V tržní ekonomice je osobní prospěch vždy na prvním místě a apelace na kolektivní zájmy či morálku asi není „cool“. Jsou to hořká slova, ale nemocniční oddělení může nabídnout jen odbornou perspektivu, práci která bude těšit v erudovaném a stabilizovaném kolektivu za uspokojivých finančních podmínek, to je náš cíl.

Jaké aktuální problémy dále v oblasti zdravotnictví kraj řeší?

Jako všechna zdravotnická zařízení našeho typu, zejména personál, finance a podobně.

V listopadu došlo k rozpadu koalice, oslabil se tím tak váš mandát. Vnímáte to nyní s odstupem času jako problém?

Opak je pravdou - rozpadem koalice se staly postoje stávajících jejích členů čitelné a prokázal se rozpor mezi proklamacemi a praktickou politickou a manažerskou neschopností hnutí doktoři řešit skutečné problémy.


Autoři

(msvo), www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Larva: Doktoři nebyli schopni řešit problémy

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Larva: Doktoři nebyli schopni řešit problémy

Komentáře

dalších 18 komentářů
dr.marz LARVO, nelži  | 23. 02. 2010 05:47

jsi jen trapný poskok svého hejtmana a své hamižnosti. Místo, abys řekl, že ti jde o prachy a že na lidi jako dr.Brázdil kašlete, protože vám viděli do karet při plánovaném "výběru" firmy na dodávku postelí atd.za evropské peníze (15Omilionů) , tak jen trapně lžeš. Uveď, Larvo,nějaký konkrétní důvod odvolání náměstka Brázdila.......nestydíš se? my, obyvatelé Drahovic, si tě velmi dobře pamatujeme, jak ses opilý před pár lety opakovaně potácel kolem zdravotního střediska .....asi se to nějak projevuje dodnes,že...

Avatar admirer Na Larvu se ani tak moc nezlobte  | 22. 02. 2010 21:54

Spíše na jeho současnou manželku, ta ho tlačí do toho, bejt takovým politikem humusákem-k.kotem

Baalamut a je před volbami  | 18. 02. 2010 13:52

jsem zvědav, kdo se přihlásí do výběrka na kapitána Titaniku. Snad bude aspoň umět pěkně tančit :-))

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné