Přejít na obsah

Larva: Lékaři by měli počkat na výsledky voleb

zpět
21.5.2010
Václav Larva
zvětšitVáclav LarvaZdroj: www.mmkv.cz

Václav Larva | Zdroj: www.mmkv.cz

 

Komplikovanou situace v karlovarské nemocnici zřejmě vyřeší až volby. „Nechápu, proč s protestem přicházejí nyní, financování celého zdravotnictví stejně bude záviset na volebních výsledcích,“ uvedl pro Zdraví.Euro.cz radní pro zdravotnictví a člen představenstva Karlovarské krajské nemocnice Václav Larva.

Zasahujete do vyjednávání mezi vedením nemocnice a odbory?

Já do toho vůbec nezasahuji, protože si myslím, že skutečně i formálně je to věc generálního ředitele, a generální ředitel nás informuje o průběhu těchto jednání. To je zatím jediná intervence, kterou děláme.

Jak dlouho tyto problémy trvají a domníváte se, že budete schopni situaci vyřešit?

My si musíme zejména říci, o jakých problémech mluvíme. Podle odborů tyto problémy trvají šest let a více. Oni byli u moci, byla zde radní od lékařů za boj o všechno a za všechno, měli v rukou lékařského ředitele, podléhal jim generální. Za ten rok neudělali v této oblasti vůbec nic. Najednou, co jsem tady já tři měsíce a pan generální měsíc a půl, je nutné ten problém okamžitě řešit. Možná, že je to tak akutní, protože máme deset dní před volbami. Je nutné si uvědomit, že to ale souvisí s volebními výsledky, protože jde o financování celého českého zdravotnictví.

Myslíte si tedy, že tento protest a jeho načasování nějak souvisí s volbami?

Já zejména vůbec nechápu, proč tento protest byl zrovna teď. Možná by bylo logické počkat, až bude nová vláda, nový parlament a jemu dávat požadavky a žádosti na řešení. Odbory mají samozřejmě pravdu, lékaři jsou nedostatečně hodnoceni. Jen nechápu, proč se to to rozhodli takto řešit nyní a proč je to atak na kraje, které jsou už svými vlastními rozpočty tak dost podfinancováné. Proč musí být opět Karlovy Vary na čele? Jestli je to zvláštností karlovarského vzduchu nebo pití karlovarské vody nebo zvláštní partou, která se zde sešla. Jsou to údery na ty, kteří ani neměli čas se tomu nějak věnovat, jsme na svých postech teprve krátkou chvíli.

Je kraj připraven zasáhnout v případě potřeby?

Myslím si, že je v zájmu všech, aby kraj nezasahoval, je to skutečně věc generálního ředitele, a pokud by ředitel potřeboval něco od kraje, tak je v jeho kompetenci se obrátit na představenstvo. On má povinnosti a on má odpovědnost. Považoval bych za nesmyslné, aby se mu do toho někdo vnucoval.


Autoři

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Larva: Lékaři by měli počkat na výsledky voleb

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Larva: Lékaři by měli počkat na výsledky voleb

Komentáře

dalších 38 komentářů
Jan Řezák Larvy teď ...  | 27. 05. 2010 14:04

... dávají do nekrotických vředů. Tenhle chlápek se tam zřejmě přežral.

Larva raus LARVA PODVODNÍK  | 26. 05. 2010 07:41

obdoďák larva je znám tím, že si vykazoval mnohé návštěvy u lidí na PN, aniž by jejich bydliště viděl jen zdáli.....inu, je to charakterní radní pro zdravotnictví KV kraje....

katango Po volbách  | 25. 05. 2010 11:08

Budou řešit,jak zachovat ILUZI kvalitního zdravotnictví.Většině voličů iluze stačí.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné