Léčba leukemie u dětí je v Česku každým rokem úspěšnější

Titulní obrázek

Léčba dětí, které trpí leukemií a dalšími poruchami krvetvorby, je v Česku rok od roku úspěšnější. ČTK to řekla ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Olga Reicheltová…

Podle ní v republice tyto choroby postihnou ročně asi 300 malých pacientů.

Nadační fond Kapka naděje vznikl v říjnu 2000 a snaží se pořizovat modernější vybavení do nemocnic a zlepšovat prostředí na dětských odděleních.

„Nakupujeme přístroje podle požadavků nemocnic, sami je platíme a neposíláme peníze nikomu, abychom měli kontrolu a aby bylo průhledné, kam jsme peníze dali,“ řekla Reicheltová.

Kromě nových léčebných postupů se podle ní právě i díky nákupu lepších diagnostických přístrojů. Ty umožňují lépe a dříve objevit nemoc, 70 procent dětí s leukemií se vyléčí, dodala.

Kapka naděje dnes jako každoročně uspořádala setkání pro děti trpící onemocněním krve. Letos se akce konala poprvé v areálu Žlutých lázní v Praze 4, aby se jí mohly zúčastnit i vyléčené mimopražské děti a zdravé děti. Dříve organizátoři setkání pořádali v motolské nemocnici.

Kromě zábavních akcí pro děti letos pořadatelé připravili i turnaj v plážovém volejbale za účasti známých sportovců a lidí ze showbyznysu.

ČTK

Léčba leukemie u dětí je v Česku každým rokem úspěšnější
Ohodnoťte tento článek!