Přejít na obsah

Léčba leukemie u dětí je v Česku každým rokem úspěšnější

zpět
1.9.2006

Léčba dětí, které trpí leukemií a dalšími poruchami krvetvorby, je v Česku rok od roku úspěšnější. ČTK to řekla ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Olga Reicheltová...

Podle ní v republice tyto choroby postihnou ročně asi 300 malých pacientů.

Nadační fond Kapka naděje vznikl v říjnu 2000 a snaží se pořizovat modernější vybavení do nemocnic a zlepšovat prostředí na dětských odděleních.

„Nakupujeme přístroje podle požadavků nemocnic, sami je platíme a neposíláme peníze nikomu, abychom měli kontrolu a aby bylo průhledné, kam jsme peníze dali,“ řekla Reicheltová.

Kromě nových léčebných postupů se podle ní právě i díky nákupu lepších diagnostických přístrojů. Ty umožňují lépe a dříve objevit nemoc, 70 procent dětí s leukemií se vyléčí, dodala.

Kapka naděje dnes jako každoročně uspořádala setkání pro děti trpící onemocněním krve. Letos se akce konala poprvé v areálu Žlutých lázní v Praze 4, aby se jí mohly zúčastnit i vyléčené mimopražské děti a zdravé děti. Dříve organizátoři setkání pořádali v motolské nemocnici.

Kromě zábavních akcí pro děti letos pořadatelé připravili i turnaj v plážovém volejbale za účasti známých sportovců a lidí ze showbyznysu.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Léčba leukemie u dětí je v Česku každým rokem…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné