Léčebna Mánes, kde se léčily děti z Beslanu, špatně hospodařila

Karlovarská dětská léčebna Mánes, kde se na přelomu roku léčily dvě skupiny dětí z ruského Beslanu postiženého teroristickým útokem, špatně hospodařila. K závěru dospěla hloubková kontrola…

Karlovy Vary –

Kvůli jejím výsledkům byla s okamžitou platností z funkce odvolána ředitelka léčebny Svatava Lísková, píšou dnešní Karlovarské noviny. Podle vedoucí tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví Václava Šebora se děním v Mánesu zabývala intenzivně nejen kontrola ministerstva zdravotnictví, ale i policie a finanční

úřad.

„Nedostatky byly zjištěny jak ve vlastní lázeňské péči, tak v ekonomickém úseku léčebny,“ uvedl pro list Šebor. Ředitelce Mánesu přivezl v pondělí výpověď náměstek ministryně zdravotnictví Radovan Suchánek. Lísková se ke svému odvolání nevyjádřila.

V Mánesu pobývali ve dvou turnusech buď žáci ze školy, kterou přepadli teroristé, nebo jejich sourozenci, kteří při tragédii přišli o své příbuzné. Beslanskou školu přepadlo teroristické komando, které loni v září zabilo 330 lidí, z toho 172 školáků.

První ozdravný pobyt beslanských dětí v Karlových Varech přišel podle ministerstva zahraničí na 1,9 milionu korun. Zhruba stejnou částku pak poskytl stát i na druhý turnus.

ČTK

Léčebna Mánes, kde se léčily děti z Beslanu, špatně hospodařila
Ohodnoťte tento článek!