Přejít na obsah

Legalizaci eutanazie podporuje polovina Čechů

zpět
16.5.2006

Legalizaci eutanazie podporuje polovina občanů České republiky. Opačný názor má podle průzkumu agentury SC&C pro DNES 30 procent lidí, zbylá pětina pak na danou problematiku nemá názor. Z šetření mimo jiné vyplývá, že čím jsou lidé starší, tím jsou k možnosti povolit eutanazii ostražitější, píše list...

Praha -

„Lidé starší šedesáti let by eutanazii nepovolili. Možnost požádat o smrtící injekci podporuje jen 44 procent z nich,“ cituje deník z průzkumu.

Ve volebním programu má eutanazii pouze Unie svobody. Lidovci, komunisté a zelení ji odmítají. Občanské demokraty a ČSSD tato otázka rozděluje. Největší podporu přitom podle průzkumu má eutanazie mezi sympatizanty Strany zelených, podporuje ji 59 procent z nich. Nadpoloviční většina je to i u voličů ODS a KSČM, necelých 50 procent u příznivců ČSSD. Mezi voliči KDU-ČSL podporuje možnost eutanazie každý čtvrtý.

Eutanazie je podle současných zákonů de facto vraždou. Nový trestní zákoník, který zaváděl trestný čin usmrcení na žádost nemocné osoby, sněmovnou neprošel, když poslanci nepřehlasovali senátní veto.

ČTK

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

Antonín Mašek

Já osobně jsem pro eutanázii jelikož pracuji ve zdravotnictví a vidím to každý den jak se lidi trápí a mají nevyléčitelnou nemoc.Nikomu nepřeji vidět to utrpení a staří přímo prosí aby už zemřeli ale ono to jde pomalu v těžkých bolestech.Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Legalizaci eutanazie podporuje polovina Čechů

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné