Přejít na obsah

Lékař měl vzít dva úplatky za slib urychlení operace

zpět
17.5.2006

Teplickému ortopedovi, který podle policistů vzal od invalidní pacientky z Oldřichova na Teplicku úplatek 20 000 korun za slib urychlení operace kyčelního kloubu, kriminalisté z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality prokázali druhý případ. Alena Vokráčková z protikorupční jednotky v úterý řekla, že lékař nabízel urychlení stejné operace muži z Ústecka za 25 000 korun...

Místo několika let by tak pacienti čekali na zákrok jen týdny. „Obvinění z trestného činu přijímání úplatku se nemění. Případ ale dále šetříme,“ nevyloučila Vokráčková možnost, že podobných případů může být víc.

Mluvčí ústecké Masarykovy nemocnice Karel Krois řekl, že ředitel tohoto zdravotnického zařízení, kde obviněný lékař pracuje, mu pozastavil povolení k vykonávání soukromé praxe.

„Pokud se lékařova vina ale prokáže, v Masarykově nemocnici skončil,“ řekl její mluvčí. Vedení nemocnice odmítá, že by lékař mohl měnit pořadí pacientů, kteří čekají na operaci.

Ortopeda policisté zatkli koncem letošního března poté, co se jim snažil ujet. Za braní úplatku, což v prvním případě zdokumentovala i skrytá kamera, hrozí teplickému lékaři až pětileté vězení. Potrestat ho může i Česká lékařská komora.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Lékař měl vzít dva úplatky za slib urychlení…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné