Lékař z Plzně dostal na starost hráče NHL v Evropě

Významného úspěchu dosáhl lékař Kliniky ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí plzeňské fakultní nemocnice (FN) Petr Nepraš. Stal se prvním koordinátorem zdravotní péče pro všechny hráče NHL, kteří nyní působí v Evropě. Jeho úkolem bude sledovat jejich zdravotní stav a komunikovat s asociací lékařů týmů NHL…

PLZEŇ – Významného úspěchu dosáhl lékař Kliniky ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí plzeňské fakultní nemocnice (FN) Petr Nepraš.

Díky pověření asociace lékařů zámořské hokejové soutěže NHL a s podporou lékařské komise českého hokejového svazu se stal prvním koordinátorem zdravotní péče pro všechny hráče NHL, kteří nyní působí v Evropě.

Jeho úkolem bude sledovat jejich zdravotní stav, v případě úrazu se postarat o komunikaci s asociací lékařů týmů NHL, diagnostiku, konzultaci s dalšími odborníky a případně i léčbu. Klinika ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí FN se zároveň stala akreditovaným pracovištěm pro léčbu hráčů NHL v Evropě.

„To znamená, že naše klinika splňuje standardy pro medicínskou péči tak, jak si je lékaři NHL představují, a tito sportovci se u nás mohou léčit,“ říká specialista na sportovní medicínu Petr Nepraš.

Zdravotní péče o sportovce působící v NHL má tradičně velmi přísná pravidla, která určují smlouvy mezi hokejisty a jejich kluby.

Nepraš už od roku 2000 spolupracuje s týmem Pittsburgh Penguins. Nedávno absolvoval stáž v Los Angeles, na klinice Kerlan Jobe. Ta je v oblasti sportovní medicíny jednou z nejlepších světě a její lékaři pečují o basketbalisty L.A. Lakers a hokejisty L.A. Kings.

Při současné výluce zámořské soutěže pobývá v ČR přibližně 60 hráčů NHL a v celé Evropě je jich na dvě stovky. Pokud se NHL nerozběhne, počet těchto hráčů se pravděpodobně ještě zvýší.

Právo

Ohodnoťte tento článek!