Přejít na obsah

Lékaři chtějí volně prodávat a dědit praxe

zpět
17.8.2007

Stínový ministr zdravotnictví David Rath na zářijové schůzi sněmovny navrhne, aby lékaři mohli své ordinace bez omezení prodávat, darovat nebo odkázat jako dědictví. Jen oni by měli rozhodovat, na koho svou praxi, včetně smluv se zdravotními pojišťovnami, převedou...

Praktická lékařka Zdislava Vávrová ze Žďáru nad Sázavou by chtěla časem předat svému synovi ordinaci, kterou budovala několik desítek let. Podle českých zákonů to však nebude mít jednoduché.

Její syn bude muset projít několikaměsíčním výběrovým řízením a poslední slovo v tom, jestli ordinaci spolu s kartotékou pacientů dostane, budou mít zdravotní pojišťovny. „Pokud to vyhraje někdo, kdo se mi nebude líbit, nic s tím neudělám,“ upozorňuje Vávrová.

To by se mohlo od příštího roku změnit. Stínový ministr zdravotnictví David Rath totiž na zářijové schůzi sněmovny navrhne, aby lékaři mohli své ordinace bez omezení prodávat, darovat nebo odkázat jako dědictví.

Jen oni by měli podle návrhu rozhodovat, na koho svou praxi, včetně smluv se zdravotními pojišťovnami, převedou. Jedinou podmínkou převodu bude, aby měl nakupující doktor kvalitní výbavu a kvalifikaci léčit v soukromé ordinaci.

Pojišťovny ani krajský úřad už nebudou moci do prodeje ordinace zasahovat.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Hospodářských novin iHNED.cz nebo ZDE.

Petr Vašek, iHNED.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

iHNED.cz

Komentovat článek: Lékaři chtějí volně prodávat a dědit praxe

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Lékaři chtějí volně prodávat a dědit praxe

Komentáře

dalších 12 komentářů
Milan Šilhan Re:Re:Je zajímavá diskuse, ale nechápu...  | 20. 08. 2007 22:13

Vážený kolego Šimku, musíte mladším vysvětlit, co to "socialismus" znamená. Musíte uvést, že komunismus ( bolševismus ), byl totalitní společenský systém, založený na lidské a občanské nerovnosti. Šlo přece o "předvoj dělnické třídy", o majitele třídních privilegií a o lidi zvláštního ražení - ne o normální občany. Komunisté na rozdíl od liberálů a demokratů, žádnou "rovnost, volnost a solidaritu-bratrství" nevyznávali. Když Vy užíváte pojem "socialismus" jde o metody a řešení "politickými prostředky, prostředky neprávní, nerovné a násilné". Pokud cítíte, že u nás v obnovené a demokraticky nevykvašené ČR přetrvává morálka nerovnosti, politické a administrativní zvůle a občanského pohrdání, pak je to bohužel přetrvávání "bolševsmu v nás". Za 40 let bylo mnoho mozků vymyto a darebáckost padla na úrodnou půdu. Když přesně popíšete s čím nesouhlasíte a jaké chyby vidíte, bude to zejména pro méně orientované důležitým poučením. Protože jste zásadový člověk a uznávaný lékař, bude mít Vaše slovo velkou váhu.

Bohumír Šimek Re:Je zajímavá diskuse, ale nechápu...  | 20. 08. 2007 00:46

Nechápu. Když lékařská komora garantuje kvalitu svých členů, kdo tady z toho dělá problém? My obyčejní to chápeme tak, že našim politikům moc záleží na tom, aby byl ve zdravotnictví zachován socialismus. Ale proč? To se doufá, že lékaři zůstanou sociálním polštářem společnosti na věčné časy?

pigor bohuzel ale...  | 17. 08. 2007 19:25

takove sr... zadny slusny clovek necte

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné