Přejít na obsah

Lékaři chtějí výjimku ze snižování platů

zpět
4.9.2010
ČLK
zvětšitČLK
Autor: člk

ČLK | Autor: člk

 

Vedení České lékařské komory vyzvalo ministra zdravotnictví Leoše Hegera, aby pro zdravotníky vyjednal výjimku z navrhovaného snížení tarifních platů.

Komora chce, aby zdravotníci měli vlastní platovou tabulku, včera se na tom usneslo její představenstvo. Hegera také vyzvalo, aby prostřednictvím takzvané úhradové vyhlášky pro příští rok zajistil zvýšení úhrad zdravotní péče ze zdravotního pojištění.

Heger po jednání uvedl, že stanoviska komory jsou oprávněná, ale nemůže jí vyhovět. Platy části zdravotníků a sociálních pracovníků by se měly od příštího roku plošně snížit a podle jednotných pravidel pro celou veřejnou sféru by se omezil růst základní mzdy podle odpracované praxe.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Lékaři chtějí výjimku ze snižování platů

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Lékaři chtějí výjimku ze snižování platů

Komentáře

dalších 60 komentářů
MUDr Jiří Kilian Není to špatný nápad  | 5. 09. 2010 22:42

No, to je ono, najít nejslabší řlánek. Trochu se obávám, že je třeba hledat spolu s rpotivníkovým i ten vlastní. Vybraná malá skupina - to je jen teoretická možnost, prakticky obtížně realisovatelná, to už by chtělo stávkové findy a servis. Ch ce to více věcí - já jsem psal už dávno, že v krisi potřebujeme profesionální představenstvo ČLK, v dané nynější situaci to chce mozky, které spřadou vítězný plán. Jsem přesvědčen, že při dobrém vedení a uvědomělé ukázněnosti - ve smyslu respektování pokynů - lékařského stavu je docílení zásadní změny postavení otázkou půl roku ař roku

MUDr Jiří Kilian pohádka  | 5. 09. 2010 22:35

No, to je případná pohádka. Je to možné i obráceně, tak dlouho pes štěká a až si každý je jistý, ře nejkouše, hryzne fest. Ale to je jen teroretické.

MUDr Jiří Kilian Kdy končí diskuse.  | 5. 09. 2010 22:32

No, jenže ty dohody se prvně musí učinit. Sehmetnům nikdo nevrání ve výpovědi, ale já si dovedu představit rasantnější domluvu, aby ti, co odejdou, měli podporu těch, co zůstanou. A opět dobře určeno co kdo může, chce, udělá. To se dá sepsat a spočítat tak sílu vzniklého nástroje. Segmenty tu reálně jsou, v tom je samozřejmě problém, ale realita je taková. A vztah některých profesních spolků k ČLK nemusí být nejlepší, takže chce to prvně domluvu. Role Komory by měla být nejprvfe svolávací, poté moderující a konečně zastupující. A to poslední obsahuje i kontrolu plnění závazku každého jednoho. Úspěšná akce vyžaduje naprosto přesný scénář s cariantzami, umožňujícínmi reagovat rychle na nové skutečnosti. Je třeba poznat slavé články systému a využít je co nejvíce. Variant je více, nástrojů spousty, je to otázka vůle.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné