Přejít na obsah

Lékaři dostanou nové přístroje

zpět
7.7.2009

O krok dál posune českobudějovická nemocnice péči o pacienty s těžkými úrazy. Jednotlivé součásti traumacentra vybaví špičkovou moderní technikou. Ta přijde nemocnici na třiaosmdesát milionů korun, investici ale dostane zpět. Modernizaci přístrojového vybavení zaplatí z 85 % Evropský fond pro regionální rozvoj...

O krok dál posune letos českobudějovická nemocnice péči o pacienty s těžkými úrazy. Jednotlivé součásti traumacentra vybaví podle skutečných potřeb špičkovou moderní technikou. Ta přijde nemocnici na třiaosmdesát milionů korun, investici ale dostane zpět.

Modernizaci přístrojového vybavení zaplatí z 85 procent Evropský fond pro regionální rozvoj, dalšími patnácti procenty se na projektu podílí ministerstvo zdravotnictví.

„Naše nemocnice patří k úspěšným zdravotnickým zařízením, jejichž předložený projekt pro traumatologické centrum byl schválen. Vedla k tomu ale strastiplná cesta. Nyní jsou na řadě výběrová řízení na nákup přístrojů a vybavení,“ upřesnil místopředseda představenstva nemocnice a koordinátor projektu Jaroslav Novák.

Z modernizace budou těžit zejména úrazová chirurgie, dětské, anesteziologicko - resuscitační, neurochirurgické a radiologické oddělení. Nejen na operačních sálech personál začne pracovat s vybavením nové generace. To umožní operatérům díky navigačnímu systému přesnější zásahy v těle pacienta. Koagulační přístroje jim umožní snáze stavět krvácení.

„Nová technika radiologů sníží radiační zátěž při opakovaném snímkování během operace, umožní pořídit dokonalý trojrozměrný snímek ošetřovaného orgánu, aniž by se s pacientem nějak manipulovalo, a dokud operovaný spí na sále, zobrazí výsledný efekt zákroku,“ vyzdvihl přínos novinek vedoucí lékař traumacentra Pavel Kopačka.

Lékaři díky operačním světlům doplněným kamerou mohou zákrok natočit jak pro potřeby zpětného hodnocení operace, tak kvůli výuce specialistů. Neurochirurgové budou pracovat mimo jiné se špičkovým mikroskopem. Další přístroje nahradí dosluhující staré plicní ventilátory, monitory životních funkcí, anesteziologické přístroje či hemofiltrační přístroj na mimotělní očišťování krve.

Dětští i dospělí pacienti z celého kraje budou mít k dispozici sedm nových resuscitačních lůžek s kompletním vybavením schopným nahradit či podporovat životní funkce traumatizovaného pacienta a dvě transportní urgentní lůžka.

Hana Svítilová, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Lékaři dostanou nové přístroje

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Lékaři dostanou nové přístroje

Komentáře

dalších 6 komentářů
BLB Re:Návrh socialistického závazku  | 8. 07. 2009 10:46

Pokud zdvihneme pronefrektomovanost na 150% (tedy uřízneme člověku tři ledviny), zvihneme tím i proimplantovanost renální na 200%. No soudruzi, kdo by váhal?

BLB Re:Tak snad už konečně  | 8. 07. 2009 10:42

...a budeme operovat bez dochtorů! Joj!

Xaver Hurá....  | 7. 07. 2009 18:11

Je třeba také zvýšit rapidně index prooperovanosti obyvatelstva minimálně o 50 % a vytrvat.V počtu operací na obyvatele porazíme kapitalismus a navíc všechny ukazatele navýšíme na nových přístrojích za snížených nákladů !!! A nejen to , platy si snížíme o 50 % a tím finančně posílíme ekonomiku nemocnice,že překoná i krizi !!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné