Přejít na obsah

Lékaři neuvažují o koupi zdravotního střediska

zpět
11.7.2008

Městem plánovaný odprodej zdravotního střediska do soukromých rukou, který 27. května schválilo na svém zasedání zastupitelstvo města Hronov, má také své odpůrce. Přestože v květnu se museli radní v této souvislosti zabývat peticí, svůj záměr potvrdili...

Zubařka Anna Klikarová, která je zároveň zastupitelkou, je proti prodeji střediska. „O odkoupení budovy spolu s kolegy neuvažuji. Nemá to pro nás cenu, je zde spousta nevyužitých prostor,“ vysvětlila. Jestli svou ordinaci po privatizaci přesune jinam nebo zůstane, ještě neví. Bude záležet na podmínkách.

Zvýšení nájmu pro lékaře starostka Hana Nevědová nevyloučila. Nový vlastník tak může získávat peníze na opravy a údržbu prostor, zároveň ale podle starostky nemůže nastavit nájem příliš vysoko, aby nájemníci neodešli a jemu nezůstala prázdná budova.

Občané se nejčastěji obávají právě zániku lékařských praxí. „Na budově vázne břemeno ministerstva zdravotnictví, které neumožňuje využití objektu k jiným, než zdravotnickým účelům,“ vysvětlila starostka Nedvědová.

Lékařka Klikarová ji však oponuje. Podle ní není takový problém požádat o zrušení břemena a změnit tak účel využívání budovy. „Město by si středisko mělo ponechat ve vlastní správě a starat se o něj, jako se stará třeba o městské hřiště,“ dodala Klikarová.

Zcela jinou cestou by šel zastupitel Karel Jára, ten by středisko ponechal v rukou města, které by tak nepřišlo o peníze z vybraného nájmu. „Jsem pro zvýšení nájmů a zpětných investic do budovy, třeba do tepelné izolace,“ uvedl hronovský zastupitel Karel Jára.

Ondřej Bednář, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Lékaři neuvažují o koupi zdravotního střediska

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Lékaři neuvažují o koupi zdravotního střediska

Komentáře

1 komentář
BLB Doktoři nechtějí koupit středisko  | 14. 07. 2008 08:28

Asi jsou tak dobře honorovaní, že na něj nemají! On už si je někdo koupí i se střediskem!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné