Lékaři pozvali Julínka na sjezd, ministr tam nepojede

Titulní obrázek

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek nepojede na sjezd České lékařské komory (ČLK), který se koná od pátku do neděle, a to i přes to, že byl pozván. Grémium ODS podle Julínka nominovalo do debaty lékařů se zástupci stran místo ministra poslance Jozefa Kochana…

„Dostal jsem pozvání na jednání se zástupci politických stran, které se na sjezdu má konat v neděli. To jsem podstoupil grémiu ODS, a to nominovalo na sjezd do této politické debaty poslance Jozefa Kochana,“ řekl Julínek ve čtvrtek Právu.

Dodal, že jako ministr zdravotnictví do hlavní části sjezdu pozvánku neobdržel. „Navíc sjezd lékařů je v době, kdy se koná i kongres ODS, kterého se jako ministr musím zúčastnit,“ uzavřel Julínek.

Škoda, že nepřijede, lituje šéf ČLK

„Pana ministra jsme řádně pozvali,“ reagoval prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Je to velká škoda, že nepřijede. Měl obrovskou možnost přesvědčit 350 zástupců celé lékařské veřejnosti republiky o tom, že kroky, které ve zdravotnictví provádí a chystá, jsou správné. Rozumný politik by měl takovouto příležitost využít,“ řekl Kubek.

Sjezd lékařské komory se koná od pátečního večera do nedělního odpoledne, a právě na neděli je naplánovaná diskuse se zástupci politických stran. Kongres ODS se koná pouze v sobotu.

Václav Pergl, Právo

Lékaři pozvali Julínka na sjezd, ministr tam nepojede
Ohodnoťte tento článek!