Přejít na obsah

Lékaři proti sloučení nemocnic

zpět
30.5.2006

Jedna z pracovních variant Jihočeského kraje, která počítá se sloučením všech bývalých okresních nemocnic v jednu organizaci se sídlem v Písku, se u části lékařů některých zdravotnických zařízení nesetkala s příznivým ohlasem. Nesouhlas a obavy vyjádřili lékaři v otevřeném dopise, který zaslali hejtmanovi, radním i zastupitelům kraje...

List, který má Právo k dispozici, sepsaly místní organizace Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů nemocnic v Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci, Písku, Strakonicích a v Táboře.

Lékaři se například obávají, že by mohlo po sloučení dojít k redukci poskytované zdravotní péče v některých nemocnicích, a tím i ke zhoršení dostupnosti a kvality zdravotní péče pro občany.

„Jihočeský kraj má na rozdíl od mnoha jiných dobře organizačně fungující zdravotnický systém, který nepotřebuje zásadní proměnu,“ píše se v dopise, v němž označili lékaři zákon o veřejných neziskových ústavních zdravotnických zařízeních za prospěšný a možný krok sloučení za snahu jej obejít.

Pacienti ani lékaři se podle náměstka hejtmana Vladimíra Pavelky (KDU-ČSL) obávat omezení péče nemusejí. Jak pro Právo zdůraznil, možné sloučení bývalých okresních nemocnic je pouze pracovní varianta. „Nebyla ještě v žádném orgánu kraje projednána,“ doplnil náměstek.

Kraj nyní počká, jak dopadnou volby do Poslanecké sněmovny. Hejtman Jan Zahradník (ODS) pro Právo konstatoval, že jejich výsledek ukáže, zda se podaří zastupitelstvem schválený záměr transformace nemocnice na a. s. řízené holdingovou společností. „Musím říci, že každá nemocnice má v soustavě nemocniční sítě své místo a u žádné z nich nepřipravujeme zásadní změny,“ dodal.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Lékaři proti sloučení nemocnic

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné