Přejít na obsah

Lékaři-rockeři, jazzmani i malíři zvou na festival

zpět
22.4.2015
Doktorfest
zvětšitDoktorfestZdroj: zdravi.e15.cz

Doktorfest | Zdroj: zdravi.e15.cz

 

Multižánrový festival lékařů s uměleckou duší Doktorfest letos již potřetí proběhne v pátek 29. a v sobotu 30. května v areálu Písecké brány v Praze 6.

Lékaři často milují umění a dokonce je sami provozují jako muzikanti, malíři, spisovatelé či fotografové. Umění jim přináší relax od stresuplné práce a vhodně se s medicínou doplňuje.

„Medicína je jako práce v hudebním tělese – buď naslouchám, nebo odpovídám. Musím vycítit jak komunikovat s pacientem, stejně jako se spoluhráči či obecenstvem na koncertě,“ říká Imran Musa Zangi, oční lékař, hráč na perkuse a malíř. „Pražák íránského původu“ vystoupí na Doktorfestu v hudební formaci Bratři v rytmu.

Festival bude slavnostně zahájen v pátek 29. 5. v 18 hodin klavírním koncertem v podání MUDr. Jiřího Gilíka a vernisáží obrazů MUDr. Zorky Vašíčkové-Dubské a MUDr. Evy Vaculíkové. Sobotní program začíná ve 12 hodin soutěžní přehlídkou známých lékařských kapel.

Pozvání přijaly skupiny Tupá kudla, Esence, Onset, First Choice, Elektrický oslík, Dick O'Brass, Tó Víš, českolipský punk-rockový Pupíček a další. Závěrem večera vystoupí vítězové minulých ročníků Doktorfestu skupiny Bílá nemoc a Bratři v rytmu. Hudební výkony posoudí odborná porota v čele s hudebním publicistou Petrem Korálem.

Více informací najdete na: www.doktorfest.cz


Klíčová slova

Autoři

www.zdravi.cz

Související články

4.6. Doktorfest již podruhé léčil hudbou Doktorfest již podruhé léčil hudbou
0 příspěvků
5.5. Doktorfest léčí uměním Doktorfest léčí uměním
0 příspěvků

Komentovat článek: Lékaři-rockeři, jazzmani i malíři zvou na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné