Přejít na obsah

Lékaři se chtějí do prosince domáhat zvýšení platů jen happeningy

zpět
2.11.2011
lékaři
zvětšitlékařiZdroj: www.newmexicoorthopaedics.com

lékaři | Zdroj: www.newmexicoorthopaedics.com

 

Lékařské odbory se chtějí do začátku prosince domáhat slíbeného zvýšení platů jen happeningy. Pokud by ale návrh vyhlášky o úhradách péče pro příští rok s penězi na růst příjmů nepočítal, chystají se přitvrdit.

Novinářům to po jednání lékařského odborového klubu (LOK-SČL) řekl jeho šéf Martin Engel. Podle něj budou o dalších krocích předáci rozhodovat 7. prosince. V úterý se dohodli na akcích, které podniknou do té doby. Zveřejní je v pondělí. Výpovědi a omezení péče zatím nechystají.

Odbory daly ministrovi Leoši Hegerovi (TOP 09) ultimátum do půlnoci z pátku na sobotu. Do té doby jim má zaručit růst platů v příštím roce. Odboráři na slibovaném přidávání trvají. Ministr už dřív uvedl, že chce slib splnit. Neví ale, zda se to podaří od 1. ledna. Engel řekl, že je ministrovým postojem „hluboce zklamán“.

„Od 7. listopadu jsou připraveny kroky v reakci na vyjádření pana ministra,“ řekla ČTK místopředsedkyně LOK-SČL Jana Vedralová. Půjde podle ní o akce připomínající, k čemu se vláda zavázala.

Scénář protestů vypracovala Zdravotnická trojka. Tento krizový štáb se skládá z vedení LOK-SČL, Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče a Profesní a odborové unie zdravotnických pracovníků. Dohromady zastupují 48.000 zdravotníků, lékařů, sester, záchranářů či sanitářů ve více než 180 nemocnicích.

Zdravotnická trojka navazuje na protestní akci Děkujeme, odcházíme, kterou se podařilo lékařským odborům dosáhnout zvýšení tarifních platů lékařů pro letošní rok o 5000 až 8000 korun. Pokud příští rok zdravotníci nedostanou přidáno dalších deset procent, chtějí odboráři požadovat demisi vlády.

Česká lékařská komora podle svého šéfa Milana Kubka podpoří protesty všech lékařských organizací. Dává si ale podmínku, a to takovou, že se proti sobě nepostaví jednotlivé skupiny lékařů, tedy třeba nemocniční a soukromí doktoři, řekl ČTK šéf komory.


Komentovat článek: Lékaři se chtějí do prosince domáhat zvýšení…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Lékaři se chtějí do prosince domáhat zvýšení…

Komentáře

dalších 5 komentářů
emigrant pane presidente  | 2. 11. 2011 13:38

udelal jste co jste mohl a muzete mit svedomi ciste, ale medicina ze sve podstaty, soustreduje vice nez jine profese, charakterove mrzaky a jine deprivanty, s takovym materialem nemuzete nic lepsiho dokazat. Svou praci jste odvedl, nyni hledte na sve zdravi a rodinu, je to dulezitejsi. Hezky den.

doktor Anonymním hrdinům  | 2. 11. 2011 13:18

Pane prezidente,myslím,že to bylo víc,určitě 40%, a s vyč ů ranýma pražákama se stejně nepočítalo.Ale je fakt,že vás,Dr.Engela a ostatní bylo vidět,vy jste nás vedli proti mafii-a ta vám zajisté vyhrožovala vším možným, a proto chápu,že jste nakonec přistoupili na dříve nepodkročitelné. Bylo taky možné změnit složení vyjednávacího týmu a držet požadavky,ale našel by se někdo tak odvážný? Jinak vám díky za statečnost, šli jste do velkého osobního rizika,díky,,

pepe.k Na happening  | 2. 11. 2011 11:05

jsem vybavený, mám kvalitní plynovou masku, doma dostatek benzínu, nějaký fosfor, lahve, baseballovou pálku... Místem happeningu bude doufám Palachovo náměstí, Strakova akademie apod.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné