Lékaři si přes MEDICAL NET vyměnili dvakrát více zpráv než v předchozím období

Systém MEDICAL NET od společnosti CompuGroup Medical (CGM) používá za účelem efektivní komunikace ve zdravotnictví již bezmála 1 000 uživatelů. Za uplynulý rok (od dubna 2015 do března 2016) přenesl systém již 282 275 zpráv, tedy dvakrát více než v předchozím období.

„Výhoda MEDICAL NETu spočívá v automatickém zařazování výsledků do dokumentace pacienta vedené v ambulantním programu PC Doktor. Odpadá možné nedodání zpráv pacientem, pokud po něm lékař zprávy posílá. Přidanou hodnotu této komunikace vidím v tom, že se lékaři mohou ve zprávách od svých kolegů rychleji orientovat a rychleji určit diagnózu,“ říká představitel polikliniky SPEA Olomouc a člen představenstva České lékařské komory MUDr. Petr Němeček.

Na českém trhu je MEDICAL NET od CGM jediným systémem, který ambulantní lékaři využívají ke vzájemné komunikaci mezi sebou. Praktičtí, dětští lékaři a specialisté si tak navzájem elektronicky zasílají důležité informace týkající se pacienta např. nálezy nebo lékařské zprávy.

Od spuštění služby si jen ambulantní lékaři vyměnili již 643 688 zpráv. Mimo ambulance systém využívají také nemocnice, laboratoře a radiologická oddělení. „Celosvětově bude eHealth hrát klíčovou roli v rozvoji zdravotnictví díky sdílení dat mezi celou šíří zdravotnických zařízení. V praxi to může vypadat například tak, že ošetřující lékař v nemocnici bude mít při náhlé nehodě pacienta rychlejší přístup k jeho záznamům,“ říká Vladimír Přikryl, generální ředitel CompuGroup Medical.

K březnu 2016 CGM zaznamenalo již 968 uživatelů systému, což je o 80 % více než před dvěma lety (březen 2014). Celkem si od dubna 2015 do března 2016 navzájem poslali 282 275 zpráv. To představuje více než dvojnásobek ve srovnání s předchozím rokem (132 760 k březnu 2015).

Mezi uživateli jsou laboratorně diagnostické centrum PREVEDIG, SPEA Olomouc nebo Fakultní nemocnice Ostrava. Elektronicky komunikují mj. praktičtí lékaři v Pardubicích, Chomutově, Kuřimi, v Hlinsku, Plzni, Českých Budějovicích a další.

Ohodnoťte tento článek!