Přejít na obsah

Lékaři si v Británii vydělají až 300 tisíc korun

zpět
15.10.2007

Češi pracující v jiných evropských zemích mají často několikanásobně vyšší plat, než na jaký by dosáhli v rodné zemi. Například lékaři si mohou v Británii přijít i na 300 tisíc korun měsíčně. Po kvalifikovaných specialistech je v unii velká poptávka...

V kurzu jsou zdravotníci a technici všeho druhu, především IT odborníci a strojní inženýři.

Británie láká lékaře

Mezi Čechy je populární pracovní trh Británie a Irska. Výhodné podmínky tam mají lékaři a zdravotní sestry. Právě lékařů do Británie z Česka zamířilo už přibližně 800. Vyplývá to z údajů britské General Medical Council, což je obdoba naší lékařské komory. Platy se mohou vyšplhat v přepočtu na 300 tisíc korun. Zdravotní sestry mají okolo 80 tisíc korun.

Tamější zaměstnavatelé se odborníkům snaží příjezd do země co nejvíce usnadnit. „Pomohou jim sehnat veškeré dokumenty, běžným standardem je i zaměstnavatelem placená zpáteční letenka a zajištěné ubytování. Dokonce jim třeba založí bankovní účet a dodají kontakty na jejich krajany, pokud tam nějací jsou,“ vysvětluje Radka Čechová z personálně poradenské agentury Grafton recruitment.

Čeští technici ani počítačoví experti do Británie přes velkou nabídku míst tak nadšeně nemíří. „V poměru k životním nákladům jsou placeni v podstatě podobně jako u nás. Jejich životní úroveň by se tak změnou místa příliš nezlepšila,“ vysvětluje Radka Čechová.

Více čtěte v Hospodářských novinách

Miroslava Jirsová, Hospodářské noviny


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Hospodářské noviny

Komentovat článek: Lékaři si v Británii vydělají až 300 tisíc korun

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Lékaři si v Británii vydělají až 300 tisíc korun

Komentáře

další 3 komentáře
Návod Re:zlaťáky  | 15. 10. 2007 20:26

Beránku otřes se. Pacienty si rozděl na očarované tou mocí se třást a sypat, či stát za berana udělej.

Král Miroslav zlaťáky  | 15. 10. 2007 17:09

1,0 úvazek by měl být v Čechách hodnocen 2,5-3 násobkem státního průměru.Vychází mi 50-60 000 hrubého.K tomu služby dle norem EU o přesčasové práci zaplacené dle smluvních pravidel.V jedné nemocnici na jednom oddělení mají 4500 čistého za všední a 7000 za jeden víkendový den.Pak by doktůrek na začátku kariery bral třeba 50 000 Kč čistého.Jste přeci vysoce vzdělaná elita národa. Od některých chudších lékařů ale vím,že o evropských normách ani nevědí.Když vědí,tak je nepochopitelně nedodržují.Ach,ach,ubozí podřízení,když neví,že samy ty zlaťáky z nebe nepadají...

M... Super !!  | 15. 10. 2007 12:27

Já mám tady 30000 Kč - se všemi službami - a ukončeným vzděláním v oboru. A s úpravou zákoníku práce od roku 2008, kdy ministerstvo chce navýšit počet týdenních hodin na 56 při stejné tarifní mzdě to bude ještě větší terno....no, naštěstí máme chápavé spoluobčany a ti ví, že jsme na tom špatně, nepodávají na nás žaloby, nesoudí se s námi, chovají se slušně, redaktoři MF dnes nás o půlnoci netočí skrytou kamerou (viz dnes reporteři ČT) - zkrátka idyla v ČR - no nemyslíte kolegové ?? Přece bychom neměnili !!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné