Přejít na obsah

Lékaři si vybojovali umístěnky

zpět
8.2.2011
stetoskop, lékař, zdravotnictví, medicína
zvětšitstetoskop, lékař, zdravotnictví, medicínaZdroj: static.guim.co.uk

stetoskop, lékař, zdravotnictví, medicína | Zdroj: static.guim.co.uk

 

Není vyloučeno, že lékaři přestřelili. I když je už jasné, že si přilepší, někteří si možná místo vyššího platu vybojovali jen umístěnky, které byly vlastní jejich starším a politicky nespolehlivým kolegům po roce 1948.

„Lékaři, kteří podali výpověď, už dnes opravdu nemohou počítat s tím, že pokud ji stáhnou, budou přijati zpět na svoje původní místo. To nemůžeme, ani nebudeme garantovat,“ tvrdí nekompromisně hejtman libereckého kraje Stanislav Eichler, který současně dodává:

„Využili svého zákonného práva a nyní musí zase svého zákonného práva využít vedení jednotlivých nemocnic. Pokud jejich ředitelé obdrželi výpovědi k 28. únoru, je zcela logické, že na březen už museli najít odpovídající nástupce, neboť tak jim velela jejich zodpovědnost za chod nemocnice. “ Podle hejtmana tak může dojít i k tomu, že profesní situaci lékařů, kteří projeví zájem vrátit se brzo do práce, bude muset vyřešit systém umístěnek, na jehož základě však musí očekávat, že třeba z pracovitě v Liberci se přesunou do Jablonce nad Nisou. Pokud tuto variantu odmítnou, přijdou o podporu.

V Libereckém kraji se tato situace může dotknout lékařů z nemocnic v České lípě, Liberci a Jablonci nad Nisou, kde je nyní ve výpovědi celkem 98 lékařů.

V případě, že se nepodaří jejich stavy uspokojivě doplnit, pak existuje varianta, kdy si některé nemocnice začnou na nějaký čas navzájem vypomáhat.

„Uvažuje se o tom, že by mezi sebou spolupracovali chirurgická a traumatologická oddělení v Jablonci a v Liberci, jehož pracovníci by střídavě rozhodovali, jak se o pacienty podle závažnosti jednotlivých případů nejlépe podělit. Pokud by pak šlo o případy gynekologické či porodnické, zapojila by se do tohoto procesu ještě nemocnice v Jilemnici,“ doplnil Pavel Novák, krajský radní pro oblast zdravotnictví. Současně ale podotýká, že toto opatření nelze provádět dlouhodobě.

Další vývoj je tak bezprostředně spjat s dnešním jednáním ministra zdravotnictví Leoše Hegera s lékařskými odbory, které může oběma znesvářeným stranám přinést konečné rozuzlení.


Autoři

Ivan Šiler, Regionálníd deník

Komentovat článek: Lékaři si vybojovali umístěnky

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Lékaři si vybojovali umístěnky

Komentáře

další 4 komentáře
dogous všude chleba o dvou kůrkách  | 8. 02. 2011 16:34

živit se poctivou prací lze i zprostředkovaně.

challenger Hmm  | 8. 02. 2011 14:25

může mi někdo říct, na základě jakého zákonného zmocnění bude nemocnice "půjčovat lékaře"? Lékař je svobodný člověk, který uzavřel pracovní smlouvu na konkrétní druh práce v konkrétním místě výkonu práce. Jakékoli půjčování může být realizováno pouze s jeho souhlasem, jinak 3 měsíce výpovědní lhůta a 3 měsíce odstupné....:-D

lékař z KV kraje lékaři vydržte  | 8. 02. 2011 11:31

kur.vy se staženým zadkem se houfují a vyhrožují.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné