Přejít na obsah

Lékaři slibují bezpečnost, pacienti ale mají výhrady

zpět
15.2.2008

Vedení svitavské nemocnice převzalo certifikát akreditace. Svitavská nemocnice je jediná v Pardubickém kraji, která ho vlastní. Ředitel Pavel Havíř slibuje změny a lepší komunikaci s pacienty. Lidé si ale na přístup personálu stěžují. "Před šesti lety skončil můj otec s akutními bolestmi břicha na svitavské interně. Přijímací lékař nevyhodnotil správně stav a večer otec zemřel," popisuje Stanislava Burdychová z Poličky.

Vedení svitavské nemocnice včera převzalo certifikát akreditace. Svitavská nemocnice je jediná v Pardubickém kraji, která ho vlastní. Ředitel Pavel Havíř slibuje změny a lepší komunikaci s pacienty. Lidé si ale na přístup personálu dále stěžují.

Stížnosti

S problémy se setkali hlavně na interním oddělení. „Před šesti lety skončil můj otec s akutními bolestmi břicha na svitavské interně. Přijímací lékař nevyhodnotil správně stav pacienta a předal jej kolegovi z denní služby, kterého nemocný nezajímal. Tatínkův stav se zhoršoval. Prosili jsme o pomoc, ale slyšeli jsme arogantní poznámky. Večer otec zemřel,“ popisuje špatné zkušenosti Stanislava Burdychová z Poličky.

Vedení nemocnice se zavázalo, že se lidé setkají na pracovišti s profesionálním přístupem k nemocným a jejich příbuzným. Lidé doufají, že se podobné excesy nebudou opakovat. „Naším cílem je zajištění stoprocentní bezpečnosti pacientů, minimalizace chyb a problémů, které z nich následně vyplývají. V nemocnici zavedeme dokonalý pořádek,“ slibuje ředitel Pavel Havíř. Zvláštní pozornost věnuje vlídné komunikaci s pacienty.

Certifikát předal Svitavským František Vlček, výkonný ředitel akreditační komise České republiky. „Příprava na tento titul trvá dva roky. Svitavská nemocnice se zařadila mezi dvacet nejbezpečnějších zařízení v zemi,“ uvedl František Vlček. Obhajoba akreditace čeká Svitavskou nemocnici za tři roky.

Ivata Nádvorníková, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Lékaři slibují bezpečnost, pacienti ale mají…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Lékaři slibují bezpečnost, pacienti ale mají…

Komentáře

další 2 komentáře
nechapesnic akreditace je pro absiky, ne pro pacose  | 18. 02. 2008 07:58

Absici se tak nemuseji kvuli kvuli specializacnicnim naplnim vymyslenych psychopatickymi mozky z IPVZ MZCR strachat do jinych nemocnic. Pacosi jsou tam jako cvicebni material pro absiky. Bohuzel je nekdy na absika prilis moc pacosu a soucasne absik se nema s kym poradit a tak to dopada spatne. Nastesti je pacientu dostatek a porad se automaticky doplnuji. Stupen kvalifikaci svych lekaru neznaji a netusi ani, kolik pacosu ma byt na jednoho lekare ci sestru.

lenka dřífnešova metoda?  | 16. 02. 2008 09:32

Dřív, než zavedete pořádek, už máte na něj certifikát? Podivné

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné