Přejít na obsah

Lékaři své výpovědi nestahují, tvrdí odbory

zpět
5.1.2011
lékaři, sestry
zvětšitlékaři, sestryZdroj: www.nursingtimes.net

lékaři, sestry | Zdroj: www.nursingtimes.net

 

Lékaři stahují své výpovědi, tvrdí někteří ředitelé nemocnic. Je to dezinformace, oponují lékařské odbory. I přes tuto potyčku je situace kolem odchodů lékařů z českých a moravských nemocnic stále vypjatější.

Nejvíce lékařů odchází v Moravskoslezkém kraji - přes 50 procent, a na Vysočině - přes dvě třetiny, kde začátkem března hrozí kolaps zdravotnictví. Celkem výpověď doručilo skoro čtyři tisíce doktorů. Ministr Leoš Heger se v pátek sejde s řediteli 11 fakultních nemocnic z celé republiky.

Zároveň včera oznámil, že chce dojednat se zdravotními pojišťovnami, aby po 1. březnu platily méně nemocnicím, které kvůli odchodům lékařů omezí péči. Ušetřené peníze by měly poslat nemocnicím a ambulancím specialistů, kteří se o pacienty navíc postarají.

Odbory včera napadly tvrzení ředitelů pražských nemocnic, že lékaři stahují výpovědi podané v akci Děkujeme, odcházíme. Podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka naopak prý další lékaři chtějí výpověď ještě podat. Ale například na interní klinice Fakultní nemocnice Motol měli lékaři z 13 výpovědí deset stáhnout.

„Počet výpovědí dramaticky klesl, ale přesná čísla nebudu potvrzovat, dokud nebudu mít vše na stole,“ sdělil ředitel Motola Miloslav Ludvík. V pražské vinohradské nemocnici mělo stáhnout výpověď také několik lékařů.

V Karlovarské krajské nemocnici dalo výpověď 76 lékařů.

Žádný z lékařů si svou výpověď v novém roce nerozmyslel, naopak dva další se k výpovědím připojili. Na kritické Vysočině si rovněž lékaři stojí za svým názorem. Na otázku ředitelům tamních nemocnic: Vzal někdo výpověď zpět? zazněla lakonická odpověď: nikdo.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Lékaři své výpovědi nestahují, tvrdí odbory

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Lékaři své výpovědi nestahují, tvrdí odbory

Komentáře

1 komentář
Kony Kdo lže?  | 5. 01. 2011 15:23

„Počet výpovědí dramaticky klesl, ale přesná čísla nebudu potvrzovat, dokud nebudu mít vše na stole,“ sdělil ředitel Motola Miloslav Ludvík... No a jak tedy ví,že počet"dramaticky klesl",když toto je známo z "přesných čísel",kdy ale tato ještě "nemá na stole".Tak trochu nelogické,ne?Ludvíku,Ludvíku,ta náš malej grázlíku...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné