Přejít na obsah

Lékaři v Brně demonstrovali

zpět
18.6.2008

Úrazovku nedáme. Vzkaz brněnských lékařů a sester ministru zdravotnictví Tomáši Julínkovi zazněl na včerejší demonstraci na Moravském náměstí hodně hlasitě. A s protesty brněnských zdravotníků může počítat Julínek také u reformy zdravotnictví, která má převést fakultní nemocnice na akciové společnosti...

„Demonstraci pořádáme, abychom upozornili krajské politiky, že nesouhlasíme s politikou ministra Julínka,“ přivítala účastníky šéfka odborů Úrazové nemocnice Lenka Doležalová. Ministerstvo chce tuto nemocnici zrušit a její traumacentrum přestěhovat do fakultní nemocnice v Bohunicích. Hlavně za osud úrazovky přišly na náměstí bojovat asi tři stovky lidí. „Úrazovka je jednou z nejlepších nemocnic u nás. Pokud ji ministr rozpustí, zničí tuto dobrou práci,“ rozhořčil se například Jaroslav Bílek, který v nemocnici pracuje jako sanitář.

Všem kolemjdoucím rozdával samolepky s velkou červenou značkou a nápisem Stop reformám. Pořadatelé na akci sbírali podpisy k otevřenému dopisu, který pošlou Jihomoravskému hejtmanovi Stanislavu Juránkovi. „Celá reforma se zabývá převodem majetku, ale neřeší základní problémy, jako je třeba málo peněz,“ stojí v dopise, který chce po Juránkovi, aby se reformám otevřeně postavil.

Dopis také naznačuje, že budou brněnští lékaři v protestech pokračovat. „Nejde jen o úrazovku. Jde o nás.

Musíme se vzepřít zlu, které na nás ministr Julínek seslal,“ slíbila tleskajícímu davu Doležalová.

Odbory se hned na začátku distancovaly od politického přístupu. „Jsme tady proto, abychom vyjádřili vlastní názor,“ dodala Doležalová. S tím ale nesouhlasí mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt. „Tímto destruktivním politickým přístupem odbory nic nezískají. Odbor úrazovky by měl radši vyjednat dobré podmínky pro své zaměstnance. O přesunutí úrazovky nelze vést diskuzi. Je to manažerské rozhodnutí,“ uvedl Cikrt.

Lékaři také připomněli, že se příští úterý zúčastní hodinové stávky. Mezi jednou a druhou odpoledne lékaři poskytnou jen akutní ošetření.

Vendula Jičínská, Regioální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Lékaři v Brně demonstrovali

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Lékaři v Brně demonstrovali

Komentáře

dalších 39 komentářů
Zdeněk Poledna Re:Re:Re:Re:Zase je to o ničem.....  | 23. 06. 2008 23:25

Přesně to jsem udělal, čehož jsi si asi nevšiml(a), když už si tykáme...

Re:Re:Re:Zase je to o ničem.....  | 22. 06. 2008 18:54

Než něco napíšeš, tak si předtím o problému něco přečti. Jo?! :-))

Zdeněk Poledna Re:Re:Zase je to o ničem.....  | 22. 06. 2008 13:54

Máš naprostou pravdu. Stávkující advokáti (architekti, fotografové, mediální poradci...) by byli asi opravdu zneklidňujícím signálem, že se svět definitivně zbláznil. Stávkující doktoři medicíny se však už bohužel stali mediálním folklorem.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné