Lékaři vyvracejí nesmyslná tvrzení ohledně svých platů

Titulní obrázek

Lékaři: Reagujeme na nepravdy šířené managementem Karlovarské krajské nemocnice. Veřejnosti je neustále podsouvaná výše platů našich lékařů a primářů. Chceme zde proto zcela jasně veřejnosti říci, jak lékaři pracují a jaký plat za to berou v nemocnici Karlovy Vary.

Reagujeme na nepravdy šířené managementem Karlovarské krajské nemocnice. Veřejnosti je neustále podsouvaná výše platů našich lékařů a primářů. Chceme zde proto zcela jasně veřejnosti říci, jak lékaři pracují a jaký plat za to berou v KKN, jmenovitě v nemocnici Karlovy Vary.

Lékaři pracují denně 8 hodin jako každý jiný člověk, k tomu ovšem každý z nich navíc stráví měsíčně v práci jeden celý víkend, kdy přijde do práce v sobotu v 8 hodin ráno a je zde non-stop do pondělního rána do 8 hodin a zůstává zde na normální pondělní 8 hodinovou směnu. Dále zhruba 2 až 3x měsíčně každý z lékařů pracuje ve všední dny přes noc navíc, to znamená, že jsme například v práci v úterý od 8 do 16 hodin, poté zde zůstaneme celou noc do 8 hod ráno a opět nastupujeme na běžnou směnu od 8 do16 hodin. Novinářům dáváme k dispozici naše platové výměry a pásky.

Lékař KKN má měsíční hrubou mzdu následující: absolvent po VŠ v rozmezí od 15 do 19.000 Kč, lékař po 1. atestaci 17 – 25.000 Kč a po 2. atestaci 22 – 29.000 Kč (jedná se o vedoucí lékaře, ordináře v oborech). K tomu přistupují osobní příplatky závislé zejména na pracovním zařazení (například vedoucí lékař oddělení, ambulance, HMD), jiné peníze lékaři nemají.

Poslední část mzdy tvoří peníze za přesčasovou práci (soboty, neděle, všední dny 16 – 08 hod), na části mzdy jsou lékaři závislí, nicméně je to však DRUHÉ zaměstnání k hlavnímu.

Redakce má k dispozici konkrétní výplatnice:

Vedoucí lékař, 2 atestace, 14 let praxe: základní mzda 23.810 Kč, os. příplatek 10.476 Kč

Lékařka, 1 atestace, 2,5 roku praxe: základní mzda 19.000 Kč, os. příplatek 1.300 Kč

Lékař, bez atestace, 1,5 roku praxe: základní mzda 15.000 Kč, os. příplatek 857 Kč

Lékař, bez atestace, 6 měsíců praxe: základní mzda 15.240 Kč, os. příplatek 300 Kč

Lékaři interního oddělení Nemocnice K. Vary, Regionální deník

Ohodnoťte tento článek!