Lékaři z táborské nemocnice bojují o svou mzdu

Lékaři táborské nemocnice se dnes sejdou s jejími představiteli. Jedním z hlavních bodů budou mzdy. „Ředitelství nám slíbilo, že platy lékařů neklesnou pod úroveň loňského roku,“ řekl místopředseda Lékařského odborového klubu Tábor Lukáš Štrincl…

Tábor –

Průměrný plat lékařů se v táborské nemocnici pohybuje kolem 35 000 korun, v této částce jsou zahrnuty i příplatky za přesčasy. Průměrný plat ve zdravotnictví, tedy včetně mezd středního zdravotnického personálu a dalších zaměstnanců, se obecně pohybuje kolem osmnácti tisíc.

„Management připravil od letošního roku úsporná opatření, která zahrnují i mzdové náklady. Nová úhradová vyhláška ministerstva zdravotnictví, která stanovuje systém úhrad zdravotní péče v prvním pololetí letošního roku, by měla přinést vyšší platby od zdravotních pojišťoven. Byli bychom rádi, kdyby jich část posloužila na zvýšení mezd, a to především lékařů,“ doplnil Štrincl. Spolu s kolegy z LOKu se účastní kolektivních vyjednávání.

Zda se úhradová vyhláška promítla do platů lékařů, bude sledovat i jihočeský zdravotní rada Vladimír Pavelka (KDU-ČSL). „Alespoň tak nám to ve čtvrtek přislíbil při osobním jednání,“ uzavřel lékař.

JANA HEŘMÁNKOVÁ, Táborské listy

Ohodnoťte tento článek!