Přejít na obsah

Lékaři začínají v nemocnici podepisovat výpovědi

zpět
7.12.2010
pero, podpis
zvětšitpero, podpisZdroj: wordpress.com

pero, podpis | Zdroj: wordpress.com

 

Podle předběžného zjištění hodlá přes devadesát z celkem sto čtyřiceti lékařů Slezské nemocnice podat v rámci kampaně Děkujeme, odcházíme výpověď.

Důvodem je postoj vlády, která při snaze o dohodu s Lékařským odborovým klubem hraje mrtvého brouka a narůstající problémy neřeší. Jak situace v opavské nemocnici dopadne a kolik výpovědí bude podáno, bude zřejmé později.

Výpovědi budou lékaři podepisovat do 15. prosince a potom budou hromadně odeslané do pražské právní kanceláře. Ředitelé nemocnic je pak od ní dostanou do konce letošního roku.

Kampaň Děkujeme, odcházíme žádá zřizovatele nemocnic i úpravu platových tarifů pro lékaře ve výši půldruhého do trojnásobku průměrné mzdy v republice. Požaduje rovněž změnu postgraduálního vzdělávání začínajících lékařů.

To by měla mít plně v kompetenci Česká lékařská komora místo lékařských fakult. Pokud uvedené požadavky nebudou splněny, podají podepsaní lékaři výpověď.

„Kampaň v žádném případě není zaměřena proti vedení nemocnice, které situaci nezavinilo a nemůže ji ani změnit. Směřuje ke zřizovateli, kterým je Moravskoslezský kraj a k Ministerstvu zdravotnictví,“ vysvětluje předseda místní organizace Lékařského odborového klubu ve Slezské nemocnici Dalibor Hudec.


Klíčová slova

Autoři

Jitka Hrušková, Regionální deník

Komentovat článek: Lékaři začínají v nemocnici podepisovat výpovědi

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné